Ni to długi teledysk, ni to film, ale w tajemniczy sposób mnie zaintrygował. Od razu mówię, że o muzyce nie będę pisać, a już szczególnie Kanye Westa, bo nie z mojej bandy chłopak jest i już.

Twór jest około 30 minutową historią, jak to z nieba spada kobieta-ptak czyli jak się potem dowiadujemy feniks, prosto na sportowy samochód Kanye Westa, w samym środku czeskiego lasu (nie pytajcie skąd to wiem, bo nie pamiętam, ale wiem ;)). Kanye oczywiście się zakochuje zmienia, wycisza i jest uroczo. I nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie jedna żywieniowa scena.

RUNAWAY-kino-kuchnia01

Scena zresztą przezabawna (przepraszam jeśli dla kogoś będzie to scena grozy), kiedy zabujany koleś zaprasza kobietę-ptaka na imprezę jak  mniemam Święto Dziękczynienia (przynajmniej tak to wygląda), gdzie jak wiadomo wielbić się będzie w sposób kulinarny pyszne indyki ;DDD Ona oczywiście ma słabą psychikę i nie wytrzymuje, drąc się wniebogłosy wygania wszystkich gości.

RUNAWAY-kino-kuchnia02 RUNAWAY-kino-kuchnia03Film z punktu widzenia fabuły jak dla mnie banalny, obrazy  kiczowate, ale widać, że autor chciał zrobić coś ambitnego tylko mu nie wyszło. Tak czy owak, najładniejsze sceny są z jedzeniem, przy stole. Fantastyczna scenografia tego miejsca wg mnie robi 50% efektu plus moje ulubione ujęcia z góry. Coś jest w nich takiego, że większość produktów spożywczych jakoś z góry wygląda szałowo 🙂

RUNAWAY-kino-kuchnia04 RUNAWAY-kino-kuchnia05Podsumowując, jeśli macie wolne pół godziny rzućcie okiem i nie zrażajcie się od razu, warto dotrwać do końca, choć łatwo nie jest. Na pocieszenie kobieta-ptak czyli Selita Ebanks jest chyba najpiękniejszą kobietą świata!

RUNAWAY-kino-kuchnia06

Znającym języki obce polecam przezabawny artykuł na ten temat w the Guardian:

http://www.guardian.co.uk/music/musicblog/2010/oct/25/kanye-west-runaway

A tu link do filmu:

Runaway, 2010, reż. Kanye West

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Written by Diana Domin