Dwoje do poprawki

Dwoje do poprawki. W sumie to nie wiem czy właściwie nazwany komedią, momentami faktycznie jest zabawnie, ale bardziej bym powiedziała, że stonowany. Pewnie tak się lepiej sprzedaje, bo Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell więc pewnie będzie zabawnie. Swoją drogą ciekawe czy obsadzili go w roli terapeuty od małżeństw, bo w ostatnim filmie prawie się rozwiódł?

Dwoje do poprawki

Okej, Kay i Arnold małżeństwo z 31 letnimi stażem. Jemu dobrze, ona się męczy. Ciągle to samo, śniadanie (sadzone i bekon), praca, obiad i golf w tv. Chce żeby było jak dawniej, więc wysyła ich na terapię. Arnold nie bez oporów, ale w końcu jedzie i cały czas marudzi. W restauracji narzeka, że wszystkie dania są z homarem (a są nad morzem) i w końcu i tak zamawia to co w domu czyli sadzone i bekon (Kay owoce z twarożkiem). Po pierwszym spotkaniu z terapeutą jego marudzenie rośnie. Zamawia tosta z tuńczykiem narzekając, że aż tyle kosztuje. Ma od razu racjonalizatorski pomysł postanawia zrobić zakupy w sklepie i zjeść w motelu…. ech faceci…

Dwoje do poprawki

Dwoje do poprawki

Na terapii też nie jest łatwo. Intymne pytania, trudne ćwiczenia. Na jednym ze spotkań Kay opowiada jak to czekała na oświadczyny w święto Dziękczynienia i nic. A Arnold zaskoczył ją dwa dni później, bo pierścionek znalazła w cynamonowej bułeczce. Potem w dość krępującej atmosferze wspominają seks, który najbardziej zapadł im w pamięci. I niech mi ktoś powie, że najlepsze sceny seksu nie są w kuchni, no jak nie jak tak:

Arnold: Kay była w ciąży, gotowała zupę. Wciąż powtarzała, że musi ją ciągle mieszać… I po chwili leżeliśmy na podłodze.
Kay: Podłożył mi ścierkę pod głowę, żebym nie uderzała głową w szafkę. … 🙂

Dwoje do poprawki

Potem próba seksu w kinie. Gdzie nie wiem czy tak zupełnie przypadkiem leciała francuska (pierwsza wersja) Kolacji dla palantów (o której pisałam TUTAJ). W wersji amerykańskiej grał nasz drogi terapeuta Steve Carell 🙂 Po niestety nieudanych próbach w kinie, Kay dostaje „receptę” na książkę ze wskazówkami. Spojrzenie Meryl Streep na banany bezcenne! 😉

Dwoje do poprawki

Tymczasem Arnold też się wziął za siebie i postanowił zarezerwować stolik w najlepszej restauracji, a na deser nocleg w tymże miejscu plus szampan i truskawki w czekoladzie. Kominek, nastrojowe światło, muzyka, co więcej potrzeba. Jak to się skończyło, czy się udało, sami zobaczcie jak to starsi (bo nie starzy) potrafią rozpalić w sobie od nowa uczucie 🙂

Dwoje do poprawki

Dwoje do poprawki | Hope Springs, 2012, reż. David Frankel

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Zapisz

Zapisz

Zobacz rowniez:

Written by Diana Domin

 • Pingback: Serek z truskawkami()

 • Pingback: 70te Złote Globy | 70th Golden Globes – nominacje | Kino&Kuchnia()

 • Aga

  Poszłam na ten film ponieważ Meryl Streep jest jedną z moim ulubionych aktorek, ale niestety zawiodłam się na tym filmie. Jak zwiastun zapowiadał się ciekawie tak film okazał się dla mnie klapą, nie to czego się spodziewałam.

  • to prawda, że trailer sugerowal super zabawna komedię, a to bardziej film obyczajowy z lekkim poczuciem humoru.

   • Juna

    Zwiastuny coraz częściej bywają mylące dla widza – kina czymś muszą zachęcić widzów…ale ja choć spodziewałam się komedii w stylu It’s Complicated pozytywnie się zaskoczyłam tą pozornie niewinną obyczajówką, gdyż porusza całkiem ciekawy temat…osobiście znam wiele tak zaniedbanych małżeństw, jak to przedstawione w filmie, dla których ów film mógłby stanowić pewnego rodzaju terapią 🙂 Mnie oglądało się bardzo interesująco – T.L. Jones w takiej roli – bezcenny, Meryl jako cnotliwa żonka również rewelacyjna, więc jak najbardziej rekomenduję.