HITCHCOCK

hitchcock

Hitchcock-poster1

Najważniejsze co myśli Alma.

HITCHCOCK. Długo czekałam na ten film, a im więcej go wypatrywałam, tym bardziej mi się dłużyło, ale w końcu doświadczyłam tej kinowej uczty. Z niepokojem i podejrzliwością obserwowałam każdy ruch, gest i mimikę Hopkinsa, ale im dalej w las tym mniej niedoskonałość jego charakteryzacji znikała. Jego gra aktorska zastąpiła wszystkie maski, po prostu to zagrał. Niesamowite uczucie kiedy w filmie mistrz spotyka mistrza, bo obu panów podziwiam i wielbię.

Tuż obok, bo nigdy z tyłu Alma, żona Alfreda. W tej roli nieoceniona Helen Miren, która zarówno w życiu jako Alma i jak i w filmie, nie ustępowała na krok swojemu mężowi, bo jak wiadomo za każdym geniuszem, stoi jakaś wielka kobieta.

Hitchcock Hitchcock

Ciesze się, że autorzy filmu ograniczyli się tylko do fragmentu życia, ponieważ mogliby zaliczyć porażkę. A tak czas kręcenia jednego z najsłynniejszych filmów Hitcha „Psychoza” bardzo dobrze oddaje jego charakter, sposób pracy i przede wszystkim współpracę z żoną.

Jak niektórzy z Was wiedzą, Hitchcock uwielbiał jeść. Alma wciąż próbowała go utrzymać na diecie, co nie należało do łatwych zadań, ponieważ reżyser przy okazji był tzw. compulsive overeater.

Hitchcock

Jest filmie scena kiedy zły i zazdrosny budzi się w nocy i zjada całą zawartość lodówki. A rano jak gdyby nigdy nic sałata z pomidorkami. Pół grejpfruta na lunch… phi .. Alma może próbować i co z tego, nadrabia alkoholem, który siorbie ze smakiem w co drugiej scenie.

hitch Hitchcock

Na spotkaniu z odtwórczynią głównej roli Janet Leigh (Scarlett Johansson) pomimo zakazów Almy, zamawia dwie duże porcje banana shortcake 🙂 A kiedy Janet odwozi go do domu jego uwagę przykuwa torba z candy corn, które później dostaje od aktorki w prezencie.

Hitchcock Hitchcock

Jego charakterystyczne poczucie humoru objawia się w różnych aspektach życia. Na ten przykład na spotkaniu prasowym:

Try finger sandwiches, they real fingers.

I tak we wszystkim najważniejsza jest Alma, żona Alfreda, która dzielnie wspiera trudnego we współżyciu geniusza. Wie jak poprawić mu nastrój i pomimo jego wyjadaniu wszystkiego, bunkruje słoiczek kawioru, którym karmi go jak dziecko.

Hitchcock

Na koniec fantastyczna scena na premierze filmu, Hitchcock stoi we foyer i w kluczowym momencie zadaje ciosy w powietrzu, przypominając dyrygenta żonglującego strachem i przerażeniem widzów.

hitchcock-poster-anthony-hopkins

Hitchcock, 2012, reż. Sacha Gervasi

Ps. Toni Colette w roli sekretarki Hitchcocka, mała rola, ale dobrze zagrana. Swoją drogą chce taaaakie okulary 🙂

PRZEPIS DO FILMU: Banana Shortcake

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Zapisz

Recommended Articles