Oscarowa gorączka

Oscar Kino i Kuchnia

Oscar Kino i Kuchnia

Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów 2014 jak co roku zaczyna się szaleństwo. Niestety jakoś w tym roku jeśli trailer oscarowy ma nas zachęcić, to kiepsko się to wszystko zapowiada. Sami zobaczcie:

 

Już wiele osób zastanawiało się czy dobrze, że galę poprowadzi Ellen DeGeneres, która moim skromnym zdaniem jest nudna jak flaki z olejem. Ellen DeGeneres jest drugą kobietą w historii, która była gospodarzem gali wręczenia Oscarów, jej poprzedniczką była Whoopi Goldberg (4x).

Po trailerze dochodzę do wniosku, że to stanowczo był błąd. Skoro mam siedzieć do 6 rano i zarywać noc to chciałabym się dobrze bawić, a wygląda na to że zasnę już po czerwonym dywanie 😀

Oscar Kino i Kuchnia

Trafiłam ostatnio na pewną ciekawostkę. Mianowicie, nie wiem czy słyszeliście, że goście oscarowi otrzymują oprócz samego przywileju bycia na gali Official Academy Awards Gift Bag, który jest wart jedyne 250 tysięcy dolarów.  (!) Co zawiera taki koszyk (informację zaczerpnęłam od Joanny Bojańczyk z portalu http://qelement.pl)

cytuję:

„- Pobyt w luksusowym hotelu Opus Hotel w Vancouver, z kolacjami w jednej z pięciu restauracji, sesje Yogi oraz spa tamże.

– Przelot prywatnym samolotem oraz wyprawa kajakowa nad jeziorem Clayoquot Sound w Kanadzie.

– Dwa osobiste pojemniki z tlenem firmy Oxia.

– Ekspres ciśnieniowy Krups (wersja limitowana, wartość 600 dolarów).

– Dwudniowy pobyt w apartamencie hotelu Carlyle w Nowym Jorku (wartość 2300 dolarów).

– Kaszmirowy, obszywany skórą pled podróżny (wartość 1495 dolarów).

– Przyjęcie z serami dla sześciu osób. tzw. cheese impresario przybywa do domu z najdroższymi serami i winami.

– Pudełko ręcznie robionych trufli czekoladowych. Samo pudełko także ręcznie robione z jedwabiu i drzewa tekowego.

– Dla ukochanego psa: indywidualny trening z opcją trzydniowego pobytu w luksusowym psim hotelu oraz luksusowe psie łóżko (legowisko?). Tamar Geller, renomowany treser psów nauczy właściciela jak nawiązać dobry kontakt z pupilem.

– Naszyjnik z pereł i brylantów firmy Tara&Sons.

– Nielimitowana karta pobytu w spa w hotelu Cornelia Beach obejmująca masaże, zabiegi oraz kosmetyki (razem wartość 3000 dolarów).

– Kolacja w jednej z 60 restauracji Morton’s (wartość 1500 dolarów).

– Jedwabne kimono vintage (wartość 500 dolarów).

– Dwudniowy pobyt połączony z lekcjami surfingu w kurorcie w Monarch Beach w Kalifornii (wartość 5 700 dolarów).

– Dwudniowy pobyt połączony z testowaniem wina w hotelu Bernardus Lodge w Carmel Valley w Kalifornii (wartość 2500 dolarów).

Dodatkowo fima Victoria’s Secret aktorkom nominowanym do Oskara oferuje komplet bielizny ze złotą broszką z brylantami, a Kodak – aparat z inicjałami wyciętymi w diamentach.”

WoooooW! tylko tyle mi przychodzi do głowy, nawet nie jestem sobie tego wszystkiego wyobrazić. Nic dziwnego, że aż tak bardzo nie przejmują się brakiem Oscara, sama nominacja gwarantuje im wygraną.

Queen Latifah, która była nominowana za rolę w Chicago, powiedziała, że tak na prawdę najbardziej chciała dostać torbę czyli tzw. good bag: „I’m looking forward to that basket. I can’t wait to see what’s in it. I don’t care how much money you have, free stuff is always a good thing.”

Jak widać podejście gwiazd u nas jak i za oceanem nie wiele się różni. Jedna dysproporcja to wartość torby, ale to drobiazg 😉 Pozostawiam Was a sama spróbuję jakoś domknąć swoją opadniętą szczękę 😉

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia.

Zapisz

Recommended Articles