Zniewolony | 12 Years a Slave

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia

Czy Zniewolony coś zmieni? Tyle już było filmów o niewolnictwie w Stanach, tyle bólu, rozdrapywania ran. Amerykanie wciąż nie mają dość, wciąż czują, że nie rozliczyli przeszłości, albo nie mogą się pogodzić z historią, tak wielki jest to dramat. Przejmujący obraz pokazujący wydawałoby się oklepany temat w zupełnie innej sytuacji.

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia

Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.

Oparty na prawdziwej historii (opisanej w książce pod tym samym tytułem) wstrząsający jak dla mnie film. Czarnoskóry Solomon Northup jest wolnym człowiekiem, szanowanym obywatelem, ma żonę, dzieci. Aż pewnego dnia zostaje porwany i sprzedany na południe Stanów jako niewolnik. Wtedy zaczyna się koszmar…

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchniaNiesamowite kreacje aktorskie: Chiwetel Ejiofor – główny bohater, Michael Fassbender – jako kat i oprawca, (który ewidentnie jest też ulubionym aktorem reżysera Steve’a McQueena – Wstyd, Głód). Oprócz nich koniecznie trzeba wspomnieć o: Paul Dano, Lupita Nyong’o – jako Patsey, która jest największą ofiarą w tym filmie, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch.

Myślę, że nominację do Oscarów ma na bank.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Zniewolony | 12 Years a Slave, 2013, reż. Steve McQueen

zniewolony-12-years-a-slave-kino-kuchnia

Zapisz

Zapisz

Recommended Articles