Dziewczyna z Szafy czy trup w szafie

dziewczna-szafy2

Dziewczyna z Szafy. Dwóch braci jeden chory na zespół sawanta, drugi szuka kobiety swojego życia i opiekuje się bratem.

Próbuję napisać coś o tym filmie od kilku dni i nie umiem. Wszystko wydaje mi się banalne, baaa nawet słów nie mogę zebrać w jakieś sensowne zdania. Może w punktach: świetny Mecwaldowski, może porównania do Rain Man’a czy Samie to lekka przesada, ale nie wiele brakuje, jest świetny. Piotr Głowacki – moje odkrycie, widziałam go już wielokrotnie, ale dopiero tutaj sprawdziłam jak się nazywa, bo uznałam, że warto. Reżyser Bodo Kox – facet nazywa się jakby już był sławny i osiągną sukces, lepiej… jakby już był legendą.

dziewczna-szafy1

Ironicznie wiercący dziurę w brzuchu, łapiący dobrą historię i sprawnie ją opowiadający. Zaczyna wzruszać, żeby za chwilę wszystko zgrabnie obśmiać. Znawcy piszą, że to film o samotności, chyba reżyser też tak mówi. Dla mnie co drugi film jest o samotności, więc to trochę za mało. Ten film jest o inności i o różnych jej kolorach, a w konsekwencji o samotności.

Zeppeliny na niebie … fenomenalne, świat dziewczyny w szafie tak samo. Zdjęcia w ogóle fantastyczne, zresztą za sprawą Arkadiusza Tomiaka.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

dziewczna-szafy

Recommended Articles