Zaginiona dziewczyna

o-GONE-GIRL-facebook

„Nie przejdziesz przez chmurę cukru nieucałowana.”

Czy łatwo jest zabić dla kogoś, a jeśli to nie z miłości, to z czego? Co dzieje się za drzwiami sypialni? Ile małżeństw tyle toksycznych związków, każdy ma swoje mniejsze lub większe piekiełko, które z czasem się pogłębia, a czasem znika, albo przeradza się w inne.

David Fincher jak zawsze wkręca nam bardzo skutecznie śrubę w filmie Zaginiona dziewczyna. Początek pozornie banalny i sielankowy przechodzi w stan ciągłego napięcia. Nawet nie wiem, kiedy minęło mi dwie i pół godziny. Ten facet potrafi robić filmy: Gra, Obcy 3, Siedem, Zodiak, Azyl. Stał się gwarantem dobrego kina.

zaginiona-dziewczyna2

„Na quinoę mówił  kłinoła. – Myślał, że to ryba. I velveetę uważa za ser.

Z drugiej strony, tak nie lubię Bena Afflecka, że nawet jak dobrze gra to go nie lubię. No nie lubię typa i już. Rosamund Pike świetnie odnalazła się swojej roli, choć też trudno ją lubić. Niestety mówienie ogólnikami to jedyny sposób, żeby opowiadać o filmie i niczego nie zdradzić. Małżeństwo pisarzy świętuje piątą rocznicę małżeństwa i w tym samym dniu żona znika. Pomimo moich podejrzeń, co do rozwoju akcji, to i tak, kiedy się potwierdziły, zrobiło się jeszcze ciekawiej.

Menu filmowe:

– naleśniki

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

zaginiona-dziewczyna

Recommended Articles