Golden Globes 2015 | Złote Globy gafy i najlepsze teksty

giphy

Emocje opadły, czekamy na kolejne w postaci Oscarów (nominacje już w ten czwartek), zatem w telegraficznym skrócie. Gratulacje dla Simmonsa, ale błagam wróć chłopie do swojej filmowej fryzury! Dzięki Joanne Froggatt, że przypomniałaś mi o tym, że mam dwa sezony Downton Abbey w plecy, ale z drugiej strony, to księga kulinarna, więc nie da się tak szybko przeskoczyć. Trafnie rzucił okiem Jeremy Renner po tekście Jennifer Lopez „Ive got the nails”  „You’ve got the globes too”. Fargo obiecało „We do it again!” Trzymam Was za słowo. Billy Bob Thorton nie chciał kłopotów, więc tylko z gracją podziękował.

Zastanawiam się czemu w tak bezpłciowy sposób aktorzy czytali opisy nominowanych filmów. Najgorsza czytanka, przedszkole… WTF? Tylko Clive Owen zrobił to jak trzeba (wielki cmokas, kocham go!) Duża niespodzianka w postaci zachudzonego Prince’a z afro na głowie, w lenonkach i bardzo ciekawym wdzianku. Zacna stylówka. I zasłużona nagroda dla piosenki z filmu Selma. Nie miał szans na inne nagrody w takim gronie, ale jest to dobry film, więc gorąco polecam. Jak mówił John Legend „this movie wake up my humanity”. Amy Adams gadała, gadała, i gadała i nikt do końca nie wie o czym, ale była słodka i takie tam. Wspaniała Patricia Arquette, jak sama o sobie powiedziała ” the only nerd with a piece of paper” i trudno się było z nią nie zgodzić. Fantastyczna para komików darła łacha z fikcyjnych znanych kwestii z filmów. Szału nie było, choć DeNiro face mną wstrząsnęło! Michael Keaton uderzył w nostalgiczną nutę rodzice, trudne dzieciństwo i ukochany syn, szloch, łipanie, ale było ok.

Poniżej oryginały z samej gali. Jest kilka perełek. Szału jak w zeszłym roku nie było, ale było na poziomie. A gdybyście się zastanawiali, skąd oryginalnie wziął się słynny skok Benedicta Cumberbatcha tutaj znajdziecie odpowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=I8XrebXPFQs

*************

“Jennifer Aniston is here tonight, nominated for the film Cake. We should explain for the Hollywood people in the room: Cake is like a fluffy desert that people eat on their birthdays … And birthdays are thing people celebrate when they admit that they’ve aged”.

1421042214_top-moments-post-640

“Christoph Waltz and Amy Adams are here. They were so great in Big Eyes. In fact, one of those famous big-eye paintings is on display tonight.

[Cut to shot of Emma Stone in the audience]

“So lifelike! It’s like it’s cute, but it’s creepy!”

globes-moments-featured

Referring to Boyhood, which was filmed over 12 years, the hosts said: “She’s proved that there are still great roles for women over 40 as long as you get hired when you’re under 40.”

 *************

“In Into the Woods, Cinderella runs from her prince, Rapunzel is thrown from a tower for her prince, and Sleeping Beauty just thought she was getting coffee with Bill Cosby,” said Fey.

“That’s not right,” Poehler said, doing a Cosby impression. “It’s more like: ‘I got the pills in the bathroom and I put them in the people!’”

 *************

“In Foxcatcher Steve Carell plays a paranoid, murderous billionaire. It’s a stretch for Carell, who in real-life is a paranoid, murderous millionaire”.

*************

“Steve Carell’s look for Fox Catcher took 2 hours to apply each day. It took me 3 hours this morning to prepare for my role as ‘human woman’”
— Tina Fey

 *************

Kevin Specey: This is the begining of my revenge.

Zdjęcia: Giphy, tvline, usmagazine

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Recommended Articles