beatricecapitaniofot.: @beatricecapitanio

Ano bierze się za bary. A dokładniej za bary z barem. Parę dni temu otworzył się w Mediolanie bar, który zaprojektował właśnie Wes Anderson. Bar Luce, bo tak nazywa się to miejsce, mieści się w Fondazione Prada (Largo Isarco, 2).

Wnętrze zaprojektowane przez reżysera przykuwa uwagę najdrobniejszymi szczegółami, włoski design i pastelowe kolory. Lobby nawiązujące do do Grand Budapest Hotel, flipery (z filmów Andersona), szafa grająca. Meble w pastelowych kolorach, sufit inspirowany tym z Galerii Wiktora Emmanuela II. Wszystko to w klimacie włoskich kafejek z lat 50tych i 60tych. Są też widoczne wpływy filmów włoskiego neorealizmu: Cud w Mediolanie, czy Rocco i jego Bracia. Jak twierdzi sam Wes Anderson, nie jest to tylko wspaniałe miejsce na plan filmowy, w takim miejscu z przyjemnością będzie się pisało scenariusz filmu. Zatem do dzieła!

barlucci3fot.: @ordinary_seaman

Koniecznie zobaczcie też krótki film i w tymże klimacie, który zrobił dla Prady. Jeden z fliperów jest właśnie z tego filmu. Esencja Wesa w Wesie, że tak sobie karkołomnie poodmieniam. Filmik możecie zobaczyć TUTAJ.

A już wiem gdzie pojadę na najbliższy wolny weekend. Sama galeria Fondazione Prada jest nie mniej interesująca niż kafejka. Mediolan wzywa, a kawa z reżyserem nie może czekać 😉

fot: highsnobiety.com

wes-anderson-bar-luce-01-630x420 wes-anderson-bar-luce-02-630x420

Written by Diana Domin