McDonald’s jest chyba najczęściej pokazywaną siecią restauracji w filmach. Trudno się dziwić. Przypuszczam, że nie ma na świecie człowieka, który nie rozpoznałby logo McDonald’s.

Pisałam wam niedawno o filmie McImperium, w którym można się zapoznać z filmową wersją powstania tej słynnej sieci. A tymczasem McDonald’s jako bohater drugiego planu ma całkiem bogate portfolio. Oto kilka przykładów:

ŚPIOCH ‘73

Nieustająco zachęcam was do oglądania nie tylko nowości. Oglądając i analizując stare filmy bardziej będziecie rozumieli z nowych. Nawiązania i cytaty, których filmowcy używają bardzo często, staną się dla was jasne i oczywiste. Tymczasem film Woodego Allena. Mamy 2173 rok w filmie, ale z tego co wiem jest pierwszy film w którym występuje McDonalds.

WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA ‘76

Jak się okazuje najlepsze miejsce na szybki posiłek dla dziennikarzy to także nasz bohater. Idealne miejsce na obgadanie afery Watergate.

FLINSTONOWIE 1994

Filmowa adaptacja bardzo znanej i popularnej kresków, a w niej nasz bohater w trochę innej formie czyli RockDonald’s. Podobno w trakcie promocji filmu część restauracji faktycznie tak się nazywała i przypominała wersje filmowe.

PULP FICTION ‘94

Ten kultowy film i legendarna scena McRoyalem. Tego chyba nikomu nie muszę przypominać, ale gdyby ktoś chciał więcej poczytać, to tutaj.

RICHIE MILIONER ‘94

Film może nie najwyższych lotów, ale McDonald’s w domu!? W latach 90ty powiedziałabym hell yeeeeah! 😉

PIĄTY ELEMENT ‘97

Taki tam delikatny product placement, ale w takich okolicznościach nawet nie szpeci.

SUPERTATA ‘99

Nie wiem jak jest teraz, bo wieki nie byłam w McDonald’s, ale wtedy to był prawdziwy problem dla nocnych marków, bo kto przestaje serwować śniadania o 10:30! Trzeba być bezdusznym.

SUPER SIZE ME 2004

Wspaniały dokument, który skutecznie zniechęca do Maca. Jeśli lubicie to nie oglądajcie, bo niestety poznacie prawdę, a czasem jednak może nie warto wiedzieć wszystkiego.

RÓŻOWA PANTERA 2006

Odgrzewane kotlety to zawsze jednak nie to samo, ale w tym zestawieniu pasują. Clouseau po raz pierwszy je maca.

MROCZNE CIENIE 2012

Może nie arcydzieło, ale mnie się podobało. Poza tym McDonald’s jako Mephistopheles jakoś mi pasuje. Więcej przeczytacie tutaj.

KINGSMAN:TAJNE SŁUŻBY 2014

A mogło być tak pięknie, niestety film średni, ale macowa scena zacna i zapamiętana.

 

Zapisz

Written by Diana Domin