Gdzie oglądać seriale i filmy online cz. 1

Filmy online

Seriale i filmy online w ostatnim czasie zyskały bardzo na popularności. Po pierwsze z powodu bardzo dużej dostępności, a po drugie przez ostatnie lockdowny i inne pandemiczne unieruchomienia.

Pojawiło się też więcej platform, które legalnie udostępniają seriale i filmy online. Postaram się pomóc, jak się w tym odnaleźć.

Mamy więcej czasu, siedzimy zamknięci w chałupach i coś trzeba ze sobą robić. Trochę książki, coś tam sobie upichcimy, nawet popracujemy i co tu dalej. Najlepiej odpalić mniej lub bardziej niezobowiązujący serial albo film. Tylko gdzie oglądać legalnie. Oto pierwsza część moich researchów. 

  • Netflix – znany wszystkim nie trzeba chyba przedstawiać. Na razie wiedzie prym, zobaczymy co się wydarzy, jak wejdzie Disney+. Produkcje netflixowe były w pewnym momencie jak rozcieńczony kompot, lubisz, obejrzysz, ale smaku nie uświadczysz. Teraz jest lepiej, jeszcze większy wybór, aż głowa boli. I to co mnie cieszy ogromnie, duży wybór programów kulinarnych. Rejestracja i abonament, czyli standard.
  • HBO GO – tu też bez zaskoczenia, depcze po piętach netflixowym produkcjom i idzie im coraz lepiej. Tradycyjnie rejestracja obowiązkowa i abonament. Szykują się też zmiany, ponieważ ma w tym roku wejść HBO Max, więc oferta będzie jeszcze smaczniejsza.
  • Player – należący do TVN znany wszystkim i jeden z pierwszych portali filmowo-telewizyjnych. Dostępne są pakiety, a w ramach tychże filmy na życzenie, znane programy, seriale, polskie filmy, produkcje własne pod marką Player Original, kolekcja discovery+, oraz kanały na żywo. Za dodatkową opłatą można oglądać Canal+, HBO. 

Oglądanie na kanapie stało się standardem

  • Chili – nieznana mi do tej pory platforma, a wygląda ciekawie. Nie trzeba wykupywać abonamentu. Film można kupić lub wypożyczyć. Co mnie osobiście cieszy to informacja o rankingu w imdb. Nie jest jakoś przyspawana do numerków, ale czasem można uniknąć straconych dwóch godzin z życiorysu. Dostępne są wszystkie nowości filmowe największych dystrybutorów filmowych, między innymi: Twentieth Century Fox, Sony Pictures, Warner Bros, Paramount Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Pictures. Do tego sklep z gadżetami z filmów i seriali. Zawsze można coś wyhaczyć dla filmomaniaka.
  • Cinema PM – bardzo ciekawie zapowiadające się miejsce. Filmy niestandardowe, ciekawe. Są też filmy krótkometrażowe, recenzje, ciekawostki itp. Jest też bardzo dobry zestaw dokumentów. Trzeba się zarejestrować, żeby wypożyczyć film. Na obejrzenie jest 48h. 
  • Cineman – cały katalog Gutek Film z najlepszymi filmami kinematografii europejskiej oraz najciekawsze filmy z Festiwalu Nowe Horyzonty. Do wyboru: można wykupić pakiet lub wypożyczać filmy pojedynczo. Cineman jest spółką córką Monolith Films.
  • Ipla.tv – serwis cyfrowego Polsatu, obejrzycie sporo programów, filmów i seriali, bajki dla dzieci, sport za darmo. Jest też opcja wykupienia pakietu i pojedynczego filmu albo serialu. Można pobrać film i oglądać go bez dostępu do internetu, co szczególnie jest wygodne w czasie wakacji czy innych wyjazdów. Gdzie nie wiadomo, co za ekspresowe wifi zastaniemy. Abonenci Plusa mają zniżki. 

Ciąg dalszy nastąpi wkrótce, ponieważ możliwości jest bardzo dużo, tylko czasu brakuje. 

I jeszcze na koniec z moich osobistych doświadczeń, szczególnie jeśli chodzi o popularne serwisy streamingowe. Koniecznie mocne hasła. Nawet się nie zorientujesz, kiedy ktoś na drugim końcu świata będzie korzystał z twojej sponsorowanej oferty filmowej. Miałam tak, zbladłam i wpadłam w panikę. Nie było łatwo odzyskać konto, ale się na szczęście udało. Nie kuś losu, wpisuj mocne hasła. Zapomnij o 1234. 

Druga część TUTAJ.

Recommended Articles