TOTALNA MAGIA | Practical Magic

A brownie for breakfast will fix you up.

totalna-magia-kino-kuchnia01

TOTALNA MAGIA czyli o tym, że niewłaściwego faceta poznasz po niewłaściwym jedzeniu. Jak można zamówić: jelly donut with cream :D:D:D

Tego filmu w andrzejkowy wieczór nie mogło zabraknąć. Może nie z najwyższej półki, ale w latach szczenięcych bardzo mi się podobał. Poza tym fajnie sobie zobaczyć jak nam dziewczyny porosły, mówię tu o młodziutkich wtedy Nicole Kidman i Sandrze Bullock.

totalna-magia-kino-kuchnia04

Nie wiem jak Wy, ale ja jako dzieciak straszliwie jarałam się magią, czarami i wszystkimi z tym związanymi rzeczami. Wszystko oczywiście w formie zabawy, ale magia musiała być. A film o czarownicach…mmm cudownie. Nasze bohaterki są sierotami, wychowują je dwie ciotki i oczywiście wszystkie cztery są czarownicami. Jest ciasto czekoladowe na śniadanie i trochę czarów. Tak bez przesady, ale żeby łatwiej się żyło 😉 Coś się w filmie musi dziać, więc jest i klątwa. Czary w kuchni, taaak, ale jedzenia z tego nie będzie.

totalna-magia-kino-kuchnia02

Chociaż, nigdy nie wiadomo do jakich czarów może się przydać bita śmietana 😉 A najlepsza na demony oczywiście jest stara dobra patelnia (to chyba najstarsze kulinarne narzędzie zbrodni ;))

totalna-magia-kino-kuchnia03

Podstępny wieczór z nocnymi margaritami, który nie kończy się dobrze (u nas tylko lekkim bólem głowy, ale one miały większy problem ;))

Be careful what you wish for

totalna-magia-kino-kuchnia05

Za to hiciorem stały się naleśniki w kształcie… kaktusa!!! Przygotowane przez samego inspektora Gellera. Muszę je kiedyś zrobić, będę miała lajki u dzieciaków 😛 Nie przynudzając sympatyczny film, dobry na wspominki i dla tych którzy lubią w życiu trochę magii (nie mylić z magi ;)).

totalna-magia-kino-kuchnia06

Always throw spilled salt over your left shoulder,
Keep rosemary by your garden gate
Plant lavender for luck
and fall in love whenever you can :)*

Totalna magia | Practical Magic, 1998 r. reż. Griffin Dunne

*na podstawie powieści Alice Hoffman pod tym samym tytułem

 Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Recommended Articles