Grinch: Świąt nie będzie | How the Grinch Stole Christmas

Narrator: The Whos young and old would sit down to a feast, and they’ll feast, and they’ll feast.
The Grinch: And they’ll feast, feast, feast, feast. They’ll eat their Who-Pudding and rare Who-Roast Beast. But that’s something I just cannot stand in the least. Oh, no. I’M SPEAKING IN RHYME!

2)

Tego filmu chyba nie trzeba „przedstawiać” 🙂 Jim Carrey wcielił się w postać Grincha mistrzowsko i chyba długo nikt tej wersji filmu nie przebije (jest jeszcze wersja animowana z 1966 roku). Przeskakuje więc szybciutko do jedzenia, świątecznego jedzenia głównie.

4 (2000)

6 (2000) 5 (2000)

Grinch: Czy ja jem z nudów?

Grinch sam w sobie ma dość specyficzny gust kulinarny, żywi się głównie resztkami ze śmietnika, im bardziej zgniłe i śmierdzące tym lepiej, a od czasu do czasu pogryza szkło z butelek. Już jako małe dziecko, częstowany pierniczkami zamiast ciastek zjadł talerzyk z Mikołajem. 🙂

Grinch: Santa, bye bye.

1)

Ktosiowie natomiast celebrują Gwiazdkę do oporu, wręcz przesadnie, nawet na głowach noszą czapeczki zrobione na egg nog i pierniczki na talerzyku. Co roku wręczają nagrodę Śmiechomistrza, a do tej nagrody mała Cindy Lou nominuje, ku oburzeniu mieszkańców, właśnie Grincha. O dziwo gość się zjawia i musi przebrnąć przez wszystkie znienawidzone przez niego świąteczne zabawy. Między innymi wybór najlepszego puddingu, keksu (christmas fruit cake) i słodkich ciągutek (fudge). Kończy się to niestety katastrofalnie. Grinch znowu się obraża do tego stopnia, że postanawia ukraść święta. Nawet świąteczne jedzenie.

7 (2000)

Narator: Podkradł się do lodówki. Ujrzał całą ucztę Ktosiową. Zabrał pudding Ktosiów, zabrał pieczeń. W mgnieniu oka opróżnił lodówkę. Zabrał nawet ostatnią puszkę siekanki (nie wiem czemu przetłumaczyli to na bigos: hash ?) (…) A z jedzenia w całym domu został tylko… maleńki okruszek, za mały nawet dla myszki.”

8 (2000)

Co było dalej, sami zobaczcie w świąteczne popołudnie 🙂

The-Grinch-jim-carrey-141538_1024_768

Grinch: Świąt nie będzie | How the Grinch Stole Christmas, 2000, reż. Ron Howard

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Recommended Articles