Django | Django Unchained

DJANGO LEONARDO DICAPRIO KINO KUCHNIA

Django-Unchained

Django. Fani Tarantino (a ja do nich należę również) nie będą zawiedzeni. Jedyne do czego się mogę przyczepić to czas… 3 godziny… please… to jest przegięcie nawet dla najwytrwalszych kinomaniaków. Tym razem Tarantino wziął się za western i bardzo ładnie to wszystko ogarnął. Coraz bardziej podoba mi się jego przeskakiwanie z jednego gatunku filmowego na drugi, utrzymując jednocześnie swoje charakterystyczne atrybuty: duuużo krwi, przerysowane postacie, świetna muzyka itd.

Gentlemen you had mad curiosity, now you have my attention.

django

Film istotny dla filmowo-kulinarnych rozważań z dwóch powodów. Pierwszy to pochodzenie tytułu filmu: Django. Tytuł Tarantino wziął ze spaghetti westernu Django z 1960 roku. Spaghetti westerny to nazwa włoskich i hiszpańskich niskobudżetowych westernów drugiego gatunku, w których królowała brutalność i czarny humor. Głównym przedstawicielem gatunku był Sergio Leone, a dwa z jego filmów określane są mianem arcydzieł światowego kina: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie oraz Dobry, zły i brzydki.

white cake

django

A drugi powód to scena kolacji w domu pana Calvina Candie (w tej roli Leonardo DiCaprio). W trakcie porządnego posiłku w postaci jakiegoś mięsa i fasolki szparagowej, panowie Dr. King Schultz (fenomenalny Christoph Waltz) i Django (Jamie Foxx) z apetytem dobijają targu. Gdy nagle wiedziony intuicją sługa pana Candie, Stephen, wzywa go do sprawdzenia deseru, co jest oczywiście tylko pretekstem do wyciągnięcia go z jadalni. A deserem okazuje się klasyczny White Cake! Bardzo popularny w południowych Stanach XIX wieku. Ciasto jest idealnie białe za sprawą dużej ilości białek, a w strukturze przypomina biszkopt. Warstwowe, bielusieńkie, często widziane na ślubach. Można by się pokusić o pewną symbolikę, że para małżeńska spotyka się po latach rozłąki, ale może to grubo naciągane, wybaczcie 😀

django

PRZEPIS DO FILMU: White Cake

Zrzut ekranu 2013-01-08 (godz. 1.09.49 AM)

Django | Django Unchainde, 2012, reż. Quentin Tarantino

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Zapisz

Recommended Articles