Kurczak ze śliwkami | Chicken with Plums

KURCZAK ZE SLIWKAMI KINO KUCHNIA

kuczak ze sliwkami4Kurczak ze śliwkami musi zostać tajemnicą. Nie mogę za dużo napisać o tym filmie, żeby nie stracił z tajemniczości w trakcie oglądania. Trudne zadanie nie powiem, bo chciałabym Wam napisać wszystko.

Teheran 1958 rok. Wielki mistrz gry na skrzypcach traci chęć do życia i postanawia umrzeć. Jego zawiłe losy i powód takiego stanu ducha poznajemy trochę od końca, trochę w kawałkach. Wszystko obleczone przepięknym światłem, magicznymi zdjęciami, bajkową momentami scenografią, ale bez cienia kiczu. Spotkamy wspaniałych aktorów: Mathieu Amalric w roli głównej (znacie go zapewne z filmu „Motyl i skafander”), Jamel Debbouze (Amelia), czy wciąż piękna Isabella Rossellini. Historia o odwiecznych cierpieniach artysty, o miłości, muzyce, natchnieniu. Chętni mogą się doszukiwać nawiązań i odniesień do obecnej historii Iranu.

kuczak ze sliwkami3

Co z tym kurczakiem zapytacie. Kurczak ze śliwkami to ulubione danie Nassera, naszego muzyka, które przygotowywała mu żona.

DZIEŃ CZWARTY
Wieczorem czwartego dnia, Faringuisse traciła nadzieję. Mając nadzieję na pojednanie, przygotowała kurczaka ze śliwkami, ulubione danie Nassera-Aliego, sądząc naiwnie, że droga do jego serca prowadzi przez żołądek. Tylko podczas posiłków widziała go szczęśliwego. Zdarzało mu się nawet powiedzieć kilka miłych słów: – Nigdy nie jadłem tak dobrego kurczaka ze śliwkami.

Postaram się przygotować takiego kurczaka, wspominając ucztę dla oczu jaką przeżyłam na tym filmie. A Wy macie jakieś sprawdzone przepisy, które trafiają przez żołądek do serca? 😉

A oto przepis na KURCZAKA ZE ŚLIWKAMI

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

MV5BMTYyOTI3MzU3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMTIxNjMxOA@@._V1._SY317_Kurczak ze śliwkami | Chicken with Plums, 2011, reż. Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi

Zapisz

Rekomendowane artykuły