Pani Doubtfire | Mrs Doubtfire

PANI DOUBTFIRE KINO KUCHNIA
pani Doubtfire kino kuchnia

Chyba każdy oglądał ten film i zrywał boki. Niby kolejny z przebieranką, a za każdym razem bawi.

Normalnie pewnie nie wróciłabym do tego filmu, ale przypomniałam sobie, że przecież pani Doubtfire intensywnie udzielała się w kuchni.

Well, in the words of Porky Pig, „Pi pi pi pi pi piss off, Lou.”

Jak to się wszystko zaczęło. Daniel i Miranda mają trójkę wspaniałych dzieci, tylko, że ona jest konkretną panią architekt z własną firmą, a Daniel szalonym wesołkiem, aktorem dubbingowym, który nie może utrzymać pracy. Po kolejnym jego wyskoku, czyli zorganizowaniu zwariowanych urodzin dla 12letniego syna, z mini zoo, głośną muzyką i prawie zdewastowaniu mieszkania, Miranda dochodzi do wniosku, że ma dosyć i chce rozwodu.

Miranda: Ja przynoszę do domu tort urodzinowy i prezenty. Ty przywozisz cholerne San Diego Zoo i ja muszę to wszystko sprzątać!

Finał był jeszcze gorszy, bo Danielowi przyznano widzenie dzieci raz na tydzień, oraz kuratora. I jedynym sposobem zmiany tej sytuacji było znalezienie mieszkania i pracy.

Mrs. Sellner: Będę przychodziła w poniedziałki i piątki wieczorem.
Daniel: Upiekę kurczaka.
Mrs. Sellner: Czy ma pan jakieś specjalne umiejętności?
Daniel: Robię głosy. (…) Umiem też świetnie udawać hot doga.

Pierwsze wizyty u taty są raczej przygnębiające, mieszkanie wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy, a do jedzenia jest chińskie jedzenie na wynos. Zrządzeniem losu Miranda poszukuje gosposi, pod którą podszywa się nasz tata-aktor i w ten sposób dostaje pracę u żony w domu jako Euphegenia Doubtfire. W przebraniu pomaga mu brat-gej, który jest charakteryzatorem. Wszystko zapowiada się świetnie do momentu gdy Mrs. Doubtfire spotyka pod drzwiami kuratora i musi jednocześnie udawać Daniela i jego siostrę Euphegenie.

Tortowa maseczka

I jedna z lepszych scen w filmie. W wyniku niefortunnych zdarzeń, jak to w komediach, traci swoją gumową twarz, więc żeby się zamaskować wsadza twarz w tort z kremem. 😀 Mówi, że ta maseczka, to element jej kuracji upiększającej: piana z białek, śmietana, cukier, wanilia i szczypta ałunu. Niestety wszystko ścieka jej z twarzy i ląduje w herbacie Mrs. Sellner.

Daniel: Cukier i śmietanka w jednym. Capputeanno! Może jeszcze trochę?

pani Doubtfire kino kuchnia
pani Doubtfire kino kuchnia

Pierwszy dzień w pracy do najłatwiejszych też nie należał, szczególnie, że Daniel nie był specjalistą od gotowania. Zamiast szczypty bazylii wpadł cały pojemnik, sos się zważył, a kipiące ziemniaki wylądowały na podłodze. A żeby i tego było mało, najzwyczajniej usmażyła sobie cycki 😀 Kuchnia jak wiadomo bezpiecznym miejscem nie jest.

pani Doubtfire kino kuchnia

Ratuje się z opresji zamawiając jedzenie w restauracji Valenti’s. Cuda, które trafiają na talerze oraz przygotowanie, wszystkich wprawia w osłupienie. A na talerzach była sałatka z malin i krewetki na dwukolorowym linguine z pomarańczowym sosem i młode marchewki. Ta sytuacja jednak go nie rozleniwia, wręcz przeciwnie, postanawia się doszkolić z gotowania i zgadnijcie jaki program kulinarny ogląda w telewizji, oczywiście Julię Child. Ta kobieta jest wszędzie

pani doubtfire16
Pani Doubtfire11

Kolejne spotkania z dziećmi też wyglądają inaczej. Mieszkanie Daniela zaczęło lśnić, a na stole pojawił się prawdziwy obiad, może nie wyszukany (żeby nie wzbudzić podejrzeń), ale własnoręcznie przygotowany czyli spaghetti z sosem i grzanki czosnkowe.

Miranda: Wszystko w porządku?
Mrs. Doubtfire: Oh, wydawało mi się, że widzę Clinta Eastwood’a. Z niego jest takie ciacho!

W tak zwanym międzyczasie w życiu Mirandy pojawia się były narzeczony Stu, grany przez szczurowatego jeszcze wtedy Piercea Brosnana. Stu ma poważne zamiary w stosunku do Mirandy i zaprasza ją z całą rodziną i z panią Doubtfire na kolację do Bridgesa. Pech chciał, że w tym samym miejscu i o tej samej godzinie Daniel umówił się ze swoim szefem. Przekomiczna sytuacja pokazująca lawirującego między dwoma stolikami a toaletą Daniela. Istotne w tej scenie jest też jedzenie.

Pani Doubtfire zamawia sobie smażonego łososia, a Stu jambalaye, ale bez papryki, ponieważ ma uczulenie. Oczywiście Daniel z premedytacją zakradł się do kuchni i dosypał papryki, w efekcie czego Stu prawie się udławił krewetką. Niestety Daniel ratując go zdradził się i prawda wyszła na jaw.

Pani Doubtfire12

Koniec końców, ogromnie ważna w czasach popularności tego filmu była końcowa mowa Pani Doubtfire, która w bardzo ludzki sposób tłumaczyła w swoim programie telewizyjnym, dzieciom kwestie rozwodu rodziców. Myślę, że nie jedno dziecko i nie jeden rodzic był jej za to wdzięczny. Jedna z lepszych komedii rodzinnych.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

pani Doubtfire kino kuchnia

Pani Doubtfire | Mrs Doubtfire, 1983, reż. Chris Columbus

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Recommended Articles