House of Cards

house of cards kino kuchnia4

house of cards kino kuchnia4

House of Cards. Nawet się nie zastanawiałam czy to będzie dobry serial, wiedziałam, Kevin Spacey gwarantował mi to, ale nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie, że znów ciurkiem obejrzę całość (co ostatnio rzadko mi się zdarza). A kiedy zobaczyłam kongresmena Underwooda jedzącego najlepsze żeberka w Waszyngtonie… cieszyłam się, że będę Wam mogła o tym serialu donieść na blogu.

(…) choć być może „omawianie” niezbyt pasuje do sytuacji. Oni mówią, podczas gdy ja siedzę cicho i wyobrażam sobie ich lekko osolone twarze smażące się w rondlu.

house of cards kino kuchnia4Francis Underwood (Kevin Spacey) kongresmen, to on jest naszym narratorem i głównym rozdającym karty. To dzięki jego bezpośrednim komentarzom do widza, czujemy się jak w teatrze szekspirowskim (za uzmysłowienie czego dziękuję Darkowi Arest z Dwutygodnika). Kolekcjonuje przysługi, sekrety i tajemnice, żeby potem wykorzystać je do swoje rozgrywki. Przy jego boku oczywiście piękna żona Claire (Robin Wright), która równie dobrze jak on porusza się w świecie polityki, nasza Lady Makbet. Jak sam Francis mówi o niej: „kocham tą kobietę. Kocham ją bardziej niż rekiny krew.”

house of cards kino kuchnia4

Nie można zapomnieć o pozostałych figurach w rozgrywce, Zoe ambitna dziennikarka, świetnie grana przez Kate Mara, czy kongresmen z nałogami Peter Russo (Corey Stoll), albo oddany i lojalny Doug Stamper (Michael Kelly) z tajemniczą i mroczną przeszłością.

I oczywiście słynne żeberka u Freddiego w „Freddie’s BBQ Joint”, tutaj nasz kongresmen znajduje ukojenie i spokój.

„Mam słabość do żeberek nawet o 7:30. Man cały lokal dla siebie. Freddy czasem otwiera tylko dla mnie. W Południowej Karolinie z której pochodzę, ludzie nie mieli przy duszy dwóch centów, żeberka to luksus.”

Będą jeszcze kanapki z szynką i indykiem, oraz sałatka ziemniaczana dla udręczonych rodziców po śmierci córki, co oczywiście było dobrym podkładem pod zastosowaną później zagrywkę. A wszystko po to żeby mieć władzę, w tym wypadku w południowej Karolinie czyli rodzinnym stanie naszego kongresmena. (odc. 2)

house of cards kino kuchnia4

Ten serial ogląda się thriller, jak bardzo dobry film podzielony na odcinki. Po raz kolejny telewizja (a tym razem duża sieć wypożyczalni wideo Netflix) udowadnia, że seriale nie są w niczym gorsze od kina.

Amerykański serial jest remakiem brytyjskiej produkcji BBC z 1990 roku, opartej na powieści polityka Michaela Dobbsa, który to zakończył swoją karierę dzięki żelaznej Margaret Thatcher.

A great man once said, everything is about sex. Except sex. Sex is about power.

PRZEPIS NA ŻEBERKA Z SERIALU HOUSE OF CARDS

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

house of cards kino kuchnia4

Zapisz

Recommended Articles