Top of The Lake | Tajemnice Laketop sezon 1

top-of-the-lake-kino-kuchnia

top-of-the-lake-kino-kuchnia

Top of The Lake – trafiłam na ten serial zupełnie przypadkiem czytając wywiad z Jackiem Komanem. Szkoda, że jego rola kończy się w pierwszym odcinku, ale zawsze to miło odnaleźć polski akcent i to taki którego nie trzeba się wstydzić, a wręcz przeciwnie.

Elegancko wpisuję się również w tematykę bloga, bo prowadzi knajpę i zajada pumpernikiel (w XVII wieku w języku niemieckim nazwa oznaczała zakalec :)). Co jeszcze robi sami musicie zobaczyć.

top-of-the-lake-kino-kuchnia

Serial bardzo dobry, choć trafił do emisji w roku genialnych serialy, więc przez to trochę traci, ale czas spędzony na oglądaniu nie będzie stracony, to Wam gwarantuję.

Jak to dawno temu rozpoczął serial Twin Peaks i wielu innych z sukcesem kontynuuje, rzecz dzieje się w małym miasteczku, w małej społeczności. Schemat wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, ale jednak każdy z osobna ma swoją tajemnicę jest i tutaj. Trupy z szaf wychodzą chyba w każdym odcinku, przez co nie ukrywam jest ciekawie, bo w sumie o to tu chodzi (ależ bystre wnioski mi wychodzą …:D 😀 wybaczcie)

Historia zaczyna się od 12 letniej dziewczynki i jej ciąży (!). Dziewczynka ma dość osobliwą rodzinę, a szczególnie ojca (w tej roli Peter Mullan wybitnie wredną postać zagrał i zrobił to świetnie). Wszystko ogarnia pani detektyw Elisabeth Moss (uwielbiana przeze mnie w serialu Mad Men), która mnie irytuje swoim migdaleniem się w co drugiej scenie, a tak to jest ok.

top-of-the-lake-kino-kuchnia

Natomiast moją ulubienicą, wręcz już chyba Guru (o ironio :D), jest G.J ( Holly Hunter), która z jednej strony przewodzi grupie kobiet po przejściach, a tak na prawdę drwi z nich na każdym kroku. Ripostując albo puentując ich wypowiedzi i zachowania w punkt, nic dodać nic ująć. Swoją drogą bardzo trafna szydera na wszelkie kręgi kobiece. Podsumowując im dalej w las (dosłownie i w przenośni) tym bardziej robi się ciekawie.

top-of-the-lake-kino-kuchnia

A żeby było jeszcze lepiej reżyseruje kobieta Jane Campion, którą pewnie znacie z filmów: Fortepian, Święty Dym czy Anioł przy moim stole.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Top of The Lake | Tajemnice Laketop, sezon 1, reż. Jane Campion

top-of-the-lake-kino-kuchniaPrzepis na Pumpernikiel najbardziej zbliżony do oryginału znalazłam TUTAJ:

http://www.chleb.info.pl/moje-chleby-receptury/pieczywo-na-zakwasie/pieczywo-zytnie/pumpernikiel

Zapisz

Recommended Articles