Wielki Liberace czyli pan Władzio

liberace

liberace

Wielki Liberace – fantastyczna kreacja Michaela Douglasa w roli Liberace, dopracowana w każdym szczególe, ruchach mowie, gestach, chodzeniu… wszystko dopięte na ostatni guzik.

Liberace czyli Władzio Valentino Liberace, pół Polak pół Włoch, jest prawdziwą postacią, uwielbianą w latach 70-80tych przez Amerykanów. Postacią bardzo ciekawą, zachęcam to poszukania więcej informacji na jego temat.

– Parówka.
– Słucham?
– Parówka w cieście, chcesz?
– Nie dziekuję.

liberaceNie pokazuj sie na mojej scenie z plamą z keczupu.

Wróćmy do filmu. Osoby mało tolerancyjne powinny sobie jednak odpuścić oglądanie filmu, choć na ekranie nie ma zbyt śmiałych czy gorszących scen, kilka namiętnych pocałunków i Matt Damon biegający z gołym tyłkiem (to akurat może być na plus ;)).

liberace– Lubię gotować, niedługo będą z nas dwie tłuste krowy.
– Świetnie, bo ja lubię jeść.

Film ciekawy, aczkolwiek traktujący wszystkie trudne tematy (homoseksualizm, bycie utrzymankiem, konsumpcjonizm, narkotyki, media i gwiazdy, AIDS) bardzo powierzchownie.

liberace– Zrobiłem Ci pesto panini.

Dobry film, na pewno wart obejrzenia, rola Douglasa zasługuje co najmniej na nominację, ale sam film… niekoniecznie. Jest wg mnie bardziej pretekstem, żeby samemu dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszego Władzia.

liberaceA gdyby, ktoś miał ochotę wykonać pesto panini własnoręcznie, to tutaj znajdzie jeden z przepisów: http://www.marthastewart.com/258359/prosciutto-and-pesto-panini

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Wielki Liberace | Behind the Candelabra, 2013, reż. Steven Sodenbergh

liberace

Zapisz

Rekomendowane artykuły