Pączki najlepsze na kaca?

Iron man 2 donut

Pączki w gębie, kinie i filmach, czyli pączkowy maraton filmowy na Tłusty Czwartek i nie tylko.

Zacznijmy od tego, że pączki są chyba w każdym amerykańskim filmie. Pączki albo raczej donuty / doughnaty … jak zwał tak zwał. Jeśli w filmie cokolwiek więcej mają do powiedzenia policjanci i siedzą w radiowozie, to więcej jak pewne, że jedzą pączki. Jak idą na komisariat też jedzą pączki. Policjant = Pączek. Amen.

Najsłynniejsza filmowo-pączkowa miejscówka to Randy’s Donuts, a można ją zobaczyć np. w: Iron Man 2, Simpsonowie, Ziemskie dziewczyny są łatwe, Marsjanie atakują, Złote Dziecko, Ucieczka w noc, serial Californication, 2012.

Pączkowe ślady znalazłam między innymi w filmach:

MIASTECZKO TWIN PEAKS

Jedne z najbardziej znanych pączków filmowych. Podobno lokalny sklep z pączkami w serialu nazywał się Wagon-Wheel Do-Nuts. 😉

twin-peaks-donuts

Cooper: Harry, when Albert finishes up at the Great Northern we’ll meet back at the station. I’m ready to lay the whole thing out.

Sheriff: Rocks and bottles?

Cooper: Chalk and blackboard will be just fine.

Sheriff: Jelly donuts?

Cooper: Harry, that goes without saying.

SIMPSONOWIE

Donut = Homer Simpson, to jakby oczywiste. Chyba nikt nie kocha pączków tak jak on.

IRON MAN 2

Jedna z pączkowych nowości i jakże ładna. Iron Man (Robert Downey Jr.) w najsłynniejszej amerykańskiej pączkowej knajpie z bardzo charakterystycznym wielgachnym donutem na dachu czyli Randy’s Donuts. A co może zjeść super bohater na kaca, co może ukoić jego pragnienia, złagodzić burzące się w środku emocje i załagodzić stan dnia poprzedniego… tylko pączek. Urocze!

Iron man 2 donut

FULL METAL JACKET

Jeśli natomiast jesteście na diecie i chcecie zniechęcić sobie ów niecny twór cukierniczy, to wrzućcie hardcorowy film z pączkiem czyli Full Metal Jacket. Gwarantuję, że zadziała. Bardzo dobry film zresztą, polecam. Kubrick na każdą okazję.

JESZCZE DŁUŻSZE ZARĘCZYNY

A jeśli bardziej was kręcą romantyczne i filozoficzne aspekty pączków, to tylko Jeszcze dłuższe zaręczyny ugaszą wasz apetyt. Więcej o filmie i pączkowej filozofii znajdziecie TUTAJ.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Ps. i kropka nad i z filmu 2012 😉

2012_motivational_poster_by_JJWcool

Rekomendowane artykuły