Układy | Damages

Uklady-damages-kino-kuchnia1

Układy. Uwielbiam seriale/filmy o prawnikach. Może przez to że daleko mi do takiej wiedzy, władzy i wg do tego specyficznego świata. A tak można się ekranowo poocierać.

Klienci są jak dzieci, chcą Cię mieć na wyłączność, cały czas.

Pierwszy sezon jest genialny. Obejrzałam go w zasadzie ciurkiem z przerwami na posiłki 😉 Zesztą 18 nominacji do Emmy Awards i dwie wygrane przez Glenn Close o czymś świadczą. Glenn Close jako Patty Hewes jest w tym serialu fenomenalna. Po raz kolejny genialny aktor udowadnia, że gra w serialu też jest wyzwaniem i można to robić dobrze (patrz Kevin Spacey House of Cards). Serial trzyma w napięciu od początku do końca. Patty Hewes przechodzi wszystkie etapy zła dochodząc do celu, bo wygrana jest najważniejsza, przeciągając na swoją stronę początkującą prawniczkę Ellen Parsons. Czy jej się uda dowiemy się w ostatnim sezonie. 4 kolejne sezony są słabsze, ale to bardziej problem treści niż gry aktorskiej.

Uklady-damages-kino-kuchnia3

Ryzykujesz życie dla makaronu?

Patty ciągle pije, jak nie wino to whiskey. Zresztą na zeszłorocznych Złotych Globach prowadzące Tina Fey i Amy Poehler darły z niej łacha z tego powodu 😉 Jedzenie raczej wykwintne, ale bez przesady. Śniadanie: francuskie tosty (zrobione przez syna Patty). Z przystawek: kawior irański przemycony w bucie do więzienia. Dania główne: steki, wołowina z nutą szafranu, domowe hamburgery, kotlet w ziołach, marynowana w cydrze łopatka wieprzowa, Pad Thai. I na deser: babeczki Ho ho 🙂

Uklady-damages-kino-kuchnia2Przy babeczkach Ho ho myślałam, że to jakiś tekst, czy zgrywa, a tu się okazało, że to słynne babeczki. Małe czekoladowe babeczki wypełnione kremem z bardzo charakterystycznym szlaczkiem na górze. Pierwsze powstały w 1920 w San Francisco. Są bardzo podobne do równie słynnych 😉 Yodels, tylko te są w formie roladki. Też wystąpiły na ekranie w: Wszyscy kochają Raymonda, The Simpsons.

I jeszcze Pad Thai, które jest na 5 miejscu listy najsmaczniejszych dań świata wg CNN. W latach 30tych zostało użyte w kampanii mającej na celu zmniejszenie spożycia ryżu w Tajlandii i od tamtej pory zawojowało podniebienia. Podstawa to makaron ryżowy, jajka i tofu, sos rybny i pasta tamaryndowa. Normalnie tak dawno nie gotowałam, ale jutro zrobię 🙂 Pad Thai też już występował, zresztą w jednym z moich ulubionych seriali: Teoria Wielkiego Podrywu (Big Bang Theory).

PRZEPIS NA PAD THAI

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Układy | Damages, 2007-2012

Uklady-damages-kino-kuchnia

Zapisz

Recommended Articles