Piękna i Bokser

Piekna-bokser-kino-kuchnia1

Ushio Shinohara: Life is wonderful. Life should be positive. When it’s blown to pieces, that’s when it becomes art. Art is messy and dirty when it pours out of you. The New York Times once said „Shinohara is amazing.” Listen… Brother… Why do I… It makes me cry. I believe in my career goddamn it. Why do I have to? I want to cry. I’ve got nothing. Listen to me! This is so hard… And it’s so fantastic… Now I’ve got nothing. You see… We are the ones suffering the most from art…

Piękna i Bokser (Cutie and the Boxer) to przejmujący dokument o parze japońskich artystów z Nowego Yorku.

Dwójka artystów: ona miała 19 lat i była studentką, a on 41 i tak to się zaczęło.  Jak to pięknie określiła Noriko: są jak dwa kwiaty w jednej doniczce, często nie starcza dla obojga (surowców). Ushio silna osobowość, ich całe życie kręciło się wokół jego sztuki, problemów, alkoholizmu. Noriko pełni rolę żony, matki, asystentki i sekretarki, aż w końcu postanawia zająć się swoją twórczością.

Piekna-bokser-kino-kuchnia2 Piekna-bokser-kino-kuchnia3

Film momentami przygnębiający, kiedy zdajemy sobie sprawę, że w większości przypadków tworzenie sztuki oznacza poświęcenie, całkowite poświęcenie. Jak mówi Ushio: bycie artystą jest takie trudne i ciężkie, a jednocześnie takie wspaniałe i piękne. Potem zderzamy się z jeszcze większym poświęceniem ze strony Noriko i zaczynamy się zastanawiać jak to wszystko może funkcjonować tyle lat. Zakończenie daje piękną odpowiedź.

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Menu filmowe:

  • sernik urodzinowy z owocami
  • selerowe hamburgery Ushio
  • domowe sushi z lucjana

Piekna-bokser-kino-kuchnia

Zapisz

Recommended Articles