Steve Jobs był dupkiem

jobs-kino-kuchnia2

Steve Jobs. Po obejrzeniu filmu Jobs można odnieść wrażenie, że Steve Jobs był najgorszym człowiekiem na świecie. Aspołeczny, gburowaty, zlewjący jakiekolwiek przyjęte standardy komunikowania się, albo raczej tworzenia relacji z ludźmi. On ich nie tworzył, wręcz przeciwnie burzył je.

Najważniejszy był dla niego produkt i on sam, bo jedno i drugie musiało być ze sobą połączone, nic nie mogło go rozpraszać.

jobs-kino-kuchnia3

Coś w tym jest, że wielokrotnie historia odkrywając biografie geniuszy przedstawia ich indolencję w komunikacji z innymi ludźmi. Zatem jeśli wydaje Ci się, że nikt Cię nie rozumie i jeszcze na dodatek umiesz coś najlepiej na świecie, jest szansa że możesz być geniuszem!

jobs-kino-kuchnia1

Zaczytywałam się w książkach o Stevie Jobsie, o jego charyzmie, pomysłowości i talentach, ale nigdzie nie było nic o tym jakim był człowiekiem. Trudny orzech do zgryzienia dla fanów przedstawił reżyser. Ale ludzie są tylko ludźmi i pamiętając jedną z ostatnich mów Steva Jobsa nie do końca chce mi się wierzyć w ten mroczny obraz. Wierzę, że ludzie się zmieniają i on dorósł do pewnych sytuacji.

Ciekawostka filmowa, Steve Jobs był frutarianinem tzn. że zajadał się głównie owocami i warzywami, ale w taki sposób żeby nie powodować ich śmierci. Ciekawa koncepcja biorąc pod uwagę nazwę firmy 😉 Apple 😉 Czy zdrowa trudno powiedzieć. Podobno Aschton Kutcher trafił w trakcie zdjęć do szpitala z powodu diety frutariańskiej. Trzeba przyznać, że jego kreacja była całkiem wiarygodna, choć nie jestem fanką tego aktora.

Dla chętnych artykuł o frutarianizmie:

http://natemat.pl/48835,z-natury-jestesmy-owocozerni-byc-jak-steve-jobs-czyli-frutarianie-w-natarciu

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

Menu filmowe:

  • burrito
  • masa owoców i warzyw

jobs-kino-kuchnia

Zapisz

Recommended Articles