Chce się żyć

chce-sie-zyc-kino-kuchnia1

Wydaje mi się, że człowiek sięga po takie filmy właśnie wtedy, kiedy nie chce się żyć, kiedy wszystko traci sens. I myślisz sobie, a co tam, dobiję się jeszcze bardziej. Przynajmniej tak było ze mną.

Muszę przyznać, że jestem debilem, jeśli chodzi o kontakty z niepełnosprawnymi. Boję się, nie wiem jak mam się zachować, a wahając się pomiędzy udawaną błazenadą przejęcia a zwyczajną potrzebą zrozumienia uciekam i chowam głowę w piasek. Może zabrzmi to idiotycznie, ale takich filmów powinno być więcej, bo co innego mamy robić, wycieczki poglądowe do takich miejsc? Tak przynajmniej będziemy mieć blade pojęcie co to jest, bo nie sposób wiedzieć jak to jest.

chce-sie-zyc-kino-kuchniachce-sie-zyc-kino-kuchnia2

Przychodzą mi oczywiście pokrewne filmy w tym temacie jak Motyl i Skafander, Nietykalni, czy z ostatnich Sesje. Muszę przyznać, że nasza rodzima produkcja z małym budżetem w porównaniu do zagranicznych, wypada świetnie. Statyczne kadry, montaż świetnie. Chce się żyć…

Ogromne brawa dla Dawida Ogrodnika za to czego dokonał. Byłam święcie przekonana, że to chory człowiek. Nie wspominając już o Kamilu Tkacz, który zagrał małego Mateusza. Arkadiusz Jakubik jako czarodziejski ojciec zagarnął moje serce od początku do końca, bez znaczenia skąd pochodziła jego „magia”.

chce-sie-zyc-kino-kuchnia2

Historia przedstawiona jest bez zbędnego lukru, ale też bez niepotrzebnego nękania widza tanimi chwytami. Wszyscy oprócz rodziców uważają Mateusza za warzywo, którym chłopak nie jest, ale niestety nie ma z nim kontaktu. Uczy się po swojemu, przeżywa miłości i ekscytacje cyckami, udaje mu się nawet doprowadzić do aresztowania znienawidzonego sąsiada.

Nie mam puenty do tego filmu, może dlatego, że czasem ciężko się nie poddać, czasem nie ma już sił. Mam nadzieję, że Wam ten film doda sił.

Ogląda, gotuje, fotografuje: Kino i Kuchnia

Menu filmowe:

– tort urodzinowy

– nieśmiertelne kanapki

– kokos

chce-sie-zyc-kino-kuchnia5 chce-sie-zyc-kino-kuchnia4 chce-sie-zyc-kino-kuchnia3

Zapisz

Zapisz

Recommended Articles