Vicky Cristina Barcelona – knajpy

Czujne oko Cristiny wyłapuje w restauracji malarza Juana Antonia (Javier Bardem), którego chwilę wcześniej widziała na wystawie. Restauracja w której tak śmiało i bez owijania w bawełnę Juan wyrywa obie panie to Els Quatre Gats. Jest to restauracja w której 17letni Picasso miał swoją pierwszą wystawę. Trzeba przyznać, że imponujące wnętrze i w moim klimacie.

Quatre-gats-1Jeśli lubicie słodycze, to waszą uwagę zwróciła cukiernia w której kupowali słodycze podczas wycieczki do Oviedo. Ta cukiernia to Confiteria Camilo de Blas. Vintage’owe wnętrze z wieloletnią tradycją i najróżniejszymi frykasami.

oviedo__camilo_de_blas__jovellanos_7_web___foto_1

Po zdjęciach Cristina i Juan idą do klimatycznego baru, pełnego artystów, poetów i muzyków. To La Marsella, gdzie szczególnie polecają absynt 😉 Adres: Carrer de Sant Pau, 65, 08001 Barcelona, Hiszpania. Tu też bym się odnalazła, szczególnie przez tą odłażącą farbę z sufitu 😉

bar-marsella

Kiedy Cristina z Juanem i Vicky z jej narzeczonym idą na wspólny obiad trafiają na Plaza de Sant Felip Neri. To tu Juan mizia nie tą stopę co trzeba 😉 Przeuroczy plac, ale kryjący też tragiczną historię z czasów wojny domowej.

BARCELONA_GOTHIC_QUARTER_PLAÇA_DE_SANT_FELIP_NERI Plaça-Sant-Felip-Neri-9-gatofavorito.pl_

Judy (Patricia Clarkson) żali się Vicky na swoje małżeństwo przy filiżance kawy w The Cafe Vienes w pięciogwiazdkowym hotelu Casa Fuster. Cóż niektórzy stworzeni są do luksusu 😉 Wnętrze ciekawie zaprojektowane, spójne i ten złoty sufit… podoba mi.. można kawę pyknąć, na więcej pewnie by mnie nie było stać ;))

cafe_vienes168

Natomiast Cristina zdradza swoje przygody z Marią Elleną i opowiada o ich trójkącie w pakistańskiej restauracji Fragile obok MACBA. Niestety nie udało mi się jej namierzyć w sieci.

Tak więc odkładam na kolejną wizytę w Barcelonie, tym razem tour the knajpy filmowe. Może uda mi się uzupełnić o miejsca z innych filmów. Sie zobaczy 😉

Ogląda, gotuje i fotografuje: Kino i Kuchnia

 

Recommended Articles