Cosmopolitan z Seks w Wielkim Mieście

Seks w Wielkim Mieście

Cosmopolitan, drink przez lata zapomniany (oryginał podobno powstał około 1934 r.) został rozsławiony przez ogromnie popularny serial Seks w Wielkim Mieście.

Zapomina się jednak, że to nie Carrie Bradshaw była pierwszą, która sięgnęła bo modny drink, tylko Samantha. Dotarłam do ogromnych fanów tego serialu i wg nich drink pierwszy raz pojawił się na ekranie w II sezonie w 19 odcinku na ślubie. Samantha zamawia Cosmopolitan, a Carrie wódkę z lodem.

Przepisów na Cosmo jest pełno, podstawa to wódka cytrynowa, a ja swój wzbogaciłam o granaty. Mam ostatnio bzika na granaty.

  • 1 szklanka wódki
  • 1/2 szklanki Contreau
  • 1/2 szklanki soku z żurawin
  • 1/4 szklanki soku z granatów
  • sok wyciśnięty z dwóch limonek

Wszystko razem wlewamy do dzbanka. Shaker do połowy wypełniamy lodem wlewamy miksturę i wstrząsamy przez około pół minuty. Serwujemy od razu, najlepiej w kieliszkach do Martini.

satc1

O serialu Seks w wielkim mieście przeczytacie TUTAJ

A o nowojorskich miejscówkach w których jadały bohaterki TUTAJ

Po więcej ciekawostek, smaczków i innych filmowo-kulinarnych delikatesów z kina, VOD, streamingów (Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, AppleTV), zapraszam do zapisania się na mój NEWSLETTER (ekskluzywne treści), obserwowania bloga Kino i Kuchnia na facebooku albo na instagramie. A jeśli spodobał wam się wpis lub przepis na filmowe danie to dajcie lajka tu albo tu albo tu i tu.

cosmopolitan

Rekomendowane artykuły