CO SIĘ OGLĄDA 2

7695036.3 7691264.3 7692570.3 7692571.3

W wakacje wiadomo, że szału nie ma z premierami filmowymi. Najlepsze kąski dystrybutorzy zostawiają na jesień. A w kinie wakacyjnym rządzi prosta rozrywka. Zobaczcie na co warto rzucić okiem w nadchodzącym tygodniu.

Lato w Prowansji

Wydawałoby się, że idealny na lato, bo lato, bo Prowansja, ale tytuł może być złudny. Lea, Adrian i ich młodszy brat Theo (głuchoniemy od urodzenia), jadą na wakacje do Prowansji do dziadka (w tej roli Jean Reno). Twarda szkoła życia, rozstania i powroty, rozwody i dramaty. Może i banalnie, ale przynajmniej w pięknych okolicznościach przyrody i popatrzymy sobie na południową Francję.

Terminator: Genisys

Nowy Terminator wprawdzie miał premierę już 1 lipca, ale nie pisałam o nim poprzednio, więc nadrabiam dzisiaj. Naszła mnie refleksja połączona z potrzebą obejrzenia wszystkich Terminatorów, bo przy rozmowie ze znajomymi wyszło, że widziałam tylko pierwsze dwie części. Poza tym jestem bardzo ciekawa jak teraz wygląda Arnold i czy cokolwiek zrobił ze swoim akcentem, no i jakby nie patrzeć to już klasyka, legenda i mit…

Ted 2

Wiem, że nie wszystkich Ted zachwycił. Mnie się nawet podobał, może nie było szału, ale się uśmiałam. Liczę na to i tym razem, bo umówmy się czy jest coś bardziej absurdalnego niż gadający miś, który będzie miał dziecko z kobietą? A poza tym jest Morgan Freeman, więc muszę. Nadal mam takie marzenie, że gdybym wygrała grube miliony, to zatrudniłabym go, żeby był narratorem mojego życia. MF (swoim głosem mówi): Diana wstała dzisiaj wcześniej, powłócząc nogami doszła do kuchni… itd… no szał byłby, nie? 😉

Sens życia oraz jego brak

Ten węgierski film, wbrew pozorom może się okazać najciekawszą propozycją na wakacje. Aron jest życiowo nieogarniętym chłopakiem koło 30stki. Żyje na garnuszku rodziców, dziewczyna go rzuciła, a on nie umie sobie poradzić z niczym. Aż spontanicznie postanawia wyjechać do Portugalii. Zatem wakacyjnie zwiedzicie i Budapeszt i Lizbonę. Czy się chłopak ogarnie, zobaczcie sami.

A dla tych którzy polują na DVD i Blue Ray dobre nowiny, bo mogą zakupić: Dziką Drogę (Reese Witherspoon), III sezon serialu Newsroom,  i osiem sezonów Chirurgów!

Miłego oglądania!

Recommended Articles