Sobota z gośćmi 2

sobota-z-goscmi

sobota-z-goscmi

Po wielu rozmowach z wami i rozważaniach mój pierwotny pomysł nabrał kolorów i przerodził się w wyszukiwanie jak poprzednio ciekawych blogów filmowych, ale też innych miejsc wartych zobaczenia, poczytania. Będzie zatem comiesięcznym zestawieniem, w którym znajdą się ciekawostki filmowe , kulinarne i oczywiście blogi filmowe. Zapraszam do lektury:

Apetyt na film –  ciekawe recenzje i zestawienia, dobre pióro. To co dla mnie chyba najważniejsze, to dobór filmów do recenzji. A jak wiadomo, dobrze jest poczytać o pozycjach na które sami byśmy się wybrali. Na dodatek (wg mnie największy plus) to dział poświęcony muzyce filmowej. Mam fioła na punkcie muzyki filmowej.

Ekran pod okiem-  lubię męski punkt widzenia, lubię odważne konkretne recenzje, a jeszcze tak napisane! Niezależnie od tego, czy zgadzam się z autorem czy nie, czyta się go z przyjemnością. Zresztą, cytując ze strony: „Sequele robią herbatę z wody po pierogach, a rimejki nie czytają książek”. Bardzo lubię 🙂

Kino Domowe-  Kino domowe czyli oczywiście filmy na kanapie, bo jak wygodniej można się usadowić do oglądania filmów. Ciekawe i inspirujące spojrzenie na kino. Mam nadzieję, że autorka wróci do regularnego pisania.

Dzisiaj będzie też jeden blog kulinarny, ale z trzema przepisami przygotowanymi w ramach projektu „tydzień filmowca”. Dziewczyny skradły moje serce już pierwszym, a potem się wkręciłam. Na blogu Burczy Mi W Brzuchu znajdziecie nie tylko przepisy z filmów, a tymczasem moje ulubione: Big Kahuna Burger z filmu Pulp Fiction,  Prawie wegetariańskie, bezglutenowe placuszki z filmu Siostra mojej siostry,  Czekoladowa tarta z filmu Służące.

Po pysznościach warto jeszcze rzucić okiem na zestawienie BBC 100 największych amerykańskich filmów, imponujący dorobek kina amerykańskiego trzeba przyznać.

Gdybyście chcieli zobaczyć gdzie kręcili film Vinci, to koniecznie musicie zobaczyć Przewodnik Filmowy tym razem po Krakowie, bo tam kręcony był film.

 Zobaczcie też gdzie w PRL-u chodziło się do kina. Ach łza się w oku kręci, bo niektóre nawet pamiętam i nawet bywałam.

Jako miłośniczka Nowego Jorku i hot dogów muszę się z wami podzielić najlepszymi nowojorskimi hotdogami.

A na koniec coś dla przyszłych filmowców 12 dziwnych zwrotów z planu filmowego. Dowiecie się co to są pankejki, stingery i hot pointsy.

Za miesiąc kolejna porcja ciekawostek i njusów filmowo-kuchennych. A tymczasem dajcie znać w komentarzach, czy coś wam się szczególnie spodobało? 🙂

Recommended Articles