SOBOTA Z GOŚĆMI 3 czyli ciekawostki filmowe i kulinarne

sobota-z-goscmi

sobota-z-goscmi

I przyszedł wrzesień… nic mądrego z tego powodu nie przychodzi mi do głowy. Dzieci które poszłyby do szkoły nie mam, sama też nie chodzę, więc w sumie to trzeba się skupić na śliwkach 😉 No dobra nie przedłużam, ciekawostki filmowe i kulinarne … czas start 😉

Fascynujący wywiad z Patrickiem Terrail i Wolfgangiem Puck (ten od słynnych obiadków na gali Oscarów) o latach 70tych i sławnych gościach sławnej restauracji Ma Maison. Andy Warhol robił im menu, a także Rauschenberg, Hockney. Jack Lemmon zawsze przed lunchem wypijał dwa martini.

Wg mnie jakiekolwiek jedzenie w kinie powinno być zabronione, o czym już pisałam TUTAJ, ale poraziły mnie przekąski w kinach na świecie, od smażonych mrówek po suszone mięso łosia. Myślę, że takie przekąski nie są bez znaczenia dla odbioru filmu. ;)))

Nie dość, że to sceny wręcz historyczne, to okazuje się, że nie było ich w scenariuszu. W  słynnym “Taksówkarzu” było tylko napisane, że Travis mówi do swojego odbicia w lustrze, reszta to oczywiście geniusz Roberta De Niro. W “Ojcu Chrzestnym” w scenariuszu było tylko: “Leave the gun!”, a skąd się wzięło cannoli… sami przeczytajcie.  Zobaczcie najsłynniesze improwizowane sceny w historii kina.

Poznajcie gusta kulinarne Kevina Bacon’a. Podobno uwielbia bekon 😉

Już się przyzwyczaiłam, że co drugi film, czy serial, po emisji wydaje swoją książkę kucharską. Tym razem przedstawiam wam książkę kucharską z przezabawnego serialu The Modern Family. Nie są to tylko przepisy, ale przepisy z dużą łyżka humoru.

Gdyby ktoś chciał się uczyć od najlepszych, to mam dla was listę 25 amerykańskich szkół filmowych.  Szkół w który uczyły się same sławy: Steve McQueen, Martin Scorsese, Philip Seymour Hoffman, Tim Burton i inni. Szkoda, że w latach jestem już posunięta, bo kto wie, może bym się skusiła na studia w California Institute of the Arts.

Ostatni sezon “Gry o tron” jakoś nie powalił. Dla nienasyconych mam rodzimą produkcję Krystiana Kucińskiego, czyli “Gra o tron” w wersji Lego. Według mnie genialne. Brawa za pomysł i wykonanie.

Nie wszystko jest takie wielkie jakby się mogło wydawać, a szczególnie w filmach, gdzie oszukuje się na każdym kroku. Oto plany filmowe w miniaturze: Władca pierścieni, Ghostbusters, Dzień Niepodległości, Goldeneye, Incepcja, Jurassic Park, Mad Max i wiele innych.

Z racji tego, że większość jest już po wakacjach, w których zwiedziła najróżniejsze zakątki świata i próbowała dziwów kulinarnych, zobaczcie co jest skąd i gdzie nie można przegapić oryginalnego deseru. Ja marzę o Monte Bianco. A oto one: Najsłynniejsze desery.

Świetne wieści na jesień. Otóż na Stopklatka TV startuje Kino Konesera z filmami, których nie można nie znać. Będzie „Walc z Baszirem”, „21 gramów”, „Hej, Skarbie!” ,”Królestwo zwierząt”. A wszystko to legalnie i za darmoszkę i online, czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

O tym na co iść we wrześniu do kina pisałam tutaj, a gdybyście chcieli odświeżyć sobie jakieś filmy kulinarne to zapraszam do uaktualnionej listy filmów kulinarnych.

Dajcie znać co was najbardziej zainteresowało 🙂

Recommended Articles