Golden Globes | Złote Globy 2016 – przeczucia

golden-globes-2016-ricky-gervais-est-d-attaque-sur-le-poster-officiel

Tegoroczne nominacje do nagrody Złote Globy mogę streścić jednym zdaniem: bez fajerwerków. Są dobre filmy, są przeciętne filmy, ale nie zobaczyłam nic co by mnie powaliło na łopatki. Poziom jest wyrównany, kto wygra tym razem to już loteria, ale przeanalizujmy kilka filmów, które specjalnie przed galą obejrzałam.

Jeśli nie pamiętacie nominowanych to znajdziecie najważniejszych TUTAJ.

DRAMAT

Jedyny, którego nie widziałam to Carol, więc jak znam swoje szczęście, to pewnie zgarnie statuetkę. Zachwycona byłam Mad Maxem, prosty film drogi, jadą w te i wewte i już, a ja nie mogłam się oderwać. Dynamiczny, efektowny, dobre kino dla mas, a to bardzo dobre.  Jednak nominacja w tym zestawieniu, jest mocno z innej bajki. Zjawa, bardzo dobry film, świetna historia, zdjęcia, muzyka. Trochę przydługi, jak większość. Pokój, to film który wstrząsnął mną najbardziej, ale też film o którym niestety nie można nic napisać, bo zepsuje się budowaną od początku atmosferę i wszystkie odkrycia, których dokonuje widz, wezmą w łeb. Spotlight, zrobić taki film w zasadzie z samymi gadającymi głowami, żeby nie zanudzić to sztuka, żeby nie bazować na tanich emocjach (film jest o aferze pedofilskiej w kościele amerykańskim w 2001 r., głośna sprawa wygooglajcie sobie) mega sztuka.

Mój typ na zwycięzcę: POKÓJ

KOMEDIA

Ta kategoria w tym roku jest wybitnie słaba. Przede wszystkim dwie kwalifikacje: The Big Short i Marsjanin komedią??? WTF??? Od kiedy dwa czy trzy żarty czynią z filmu komedię? The Big Short jest świetnym filmem o kryzysie finansowym w 2008, ale ja jestem z tej dziedziny mało wyedukowana, więc musiałam się posługiwać dodatkowymi lekturami. Niemniej jednak bardzo dobry film. Joy – typowo amerykańska historia od zera do milionera. Początek dobry, wciągający, a potem już tylko banały. Wg mnie film trochę na zamówienie tej pani co te mopy wynalazła 😉 Marsjanian – dobry, zabawny, ciekawy i za długi. Wykolejona – jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, zapomnijcie że w ogóle został nakręcony. Szkoda dwóch godzin życia na taką marnotę.  Agentki nie widziałam.

Mój typ na zwycięzcę: THE BIG SHORT

AKTORKA w komedii

Strzelam w ciemno, bo widziałam tylko Joy i Wykolejoną, obstawiam Maggie Smith.

AKTOR w komedii

Stawiam na Christiana Bale, genialna rola w The Big Short.

AKTORKA w dramacie

Brie Larson – zdecydowanie najtrudniejsza rola (film Pokój).

AKTOR w dramacie

Leonardo Dicaprio za Zjawę, nie widzę specjalnie konkurencji.

AKTOR drugoplanowy

Zdecydowanie Paul Dano w filmie o jednym z chłopaków z Bee Gees „Love & Mercy”. Genialna kreacja, świetny film, szkoda, że to ich jedyna nominacja.

AKTORKA drugoplanowa

na 300% Jennifer Jason Leigh z Nienawistnej Ósemki Tarantino. Zacytuję, niestety nie pamiętam gdzie to przeczytałam, ale pasuje jak ulał: „urocza w swojej morderczej potworności”.

FILM ANIMOWANY

Myślę, że większość się ze mną zgodzi: W głowie się nie mieści.

Do reszty i seriali się nie dotykam, bo większości nie widziałam, więc ciężko cokolwiek przewidzieć. Jedno wiem na bank, że najlepszy Mini Serial to będzie FARGO, a najlepsza aktorka w miniserialu to będzie Kirsten Dunst 🙂

Zresztą, kto ma wygrać to wygra, ważne, żeby gala była śmieszna 😉 a w tym roku ma o to zadbać sam Ricky Gervais, więc albo nikt nic nie zrozumie, albo będzie śmiesznie ;))) No to się pomądrzyłam. Dajcie znać jeśli macie jakieś swoje przemyślenia poniżej.

Recommended Articles