WYLUZUJ

IKEApulled_salmon_sandwich

Wyluzuj. Dzisiaj trochę o życiu i podnoszeniu poprzeczek i o tym czy jeszcze pamiętamy, co tak na prawdę daje nam największą przyjemność w życiu.

Wszyscy chcą być idealni, wszyscy mają przepiękne domy, wymuskane kuchnie, ciuchy na miarę szyte, wszystko pod sznurek i coraz lepsze. Te wymagania, często nierealne i niepotrzebne powodują w nas stres i zamykanie się przed innymi. Ile razy tak miałam, że nie zaproszę znajomych, bo moja kuchnia nie wygląda jak z katalogu. Albo innym razem napinałam się żeby wszystko było idealnie. Tylko po co, kiedy otaczają cię fantastyczni ludzie, trzeba cieszyć się ich obecnością, wspólnym gotowaniem i biesiadowaniem.

A nawet czasem trochę oszukać, bo co wielkiego się stanie, jak idealny biszkopt padnie jak naleśnik, a perfekcyjny krem zamieni w zważonego gluta, lecimy do cukierni i szafa gra. Nie wszystko i nie zawsze musi nam wychodzić. Dajmy sobie spokój z ocenami, szkoła dawno za nami 😉 o i taki mały rym częstochowski na zakończenie akapitu wyszedł.

IKEAnapkin_origami

We własnym domu czujemy się bezpieczni, nie musimy nikogo udawać i trzymać fasonu, puszyć i nadymać. Nie ma szans, żeby codziennie jeść pełnowartościowe, zbilansowane, urozmaicone i jeszcze idealnie przygotowane posiłki. No jak? kiedy ja na przykład pracuję prawie cały dzień od rana do wieczora, w weekendy też i są dni kiedy wymyślne potrawy to ostatnia rzecz o jakiej myślę.

Biorę za filmowy wzór Pracującą Dziewczynę i już “Nobodys perfect” i do przodu.

Spieszę jeszcze tylko z wytłumaczeniem, że to nie jest pracoholizm, tak mam lubię to, jak trzeba robię przerwę, więc spokojnie 😉

Mam gdzieś, że teraz wszyscy jedzą jarmuż, albo inne wymyślne jagody, jak jest opcja kaszy jaglanej to wszyscy jaglaną. Nigdy nie lubiłam podążać za modami, albo mi coś pasuje albo nie, a z moim charakterem i tak w trybie błyskawicy mi się znudzi.

IKEAkids_wont_know_its_a_chore

Mamy spędzać razem dużo czasu, ale jak kiedy wszyscy ciągle pracują, albo ogarniają dzieci. Przestańmy się i tym biczować, ten jeden raz w miesiącu też jest ok, i wcale nie musi być idealny. Nasze życie jest wspaniałe takie jakie jest, my jesteśmy wspaniali tacy jacy jesteśmy. Czasem się śmieję z tych wszystkich wstawek w internecie, bo ile razy można ludziom powtarzać, że są piękni tacy jacy, że są wartościowi i ich życie jest wartościowe, okazuje się, że bez końca. Jakoś to nie chce nam się w głowach osadzić. Więc i ja dołączam do chóru greckiego wołającego: WYLUZUJ!!! 😉

IKEAsquare_meter_challenge

Więc bądźmy sobie tacy jacy jesteśmy, kochajmy swoich najbliższych, przyjaciół i cieszmy się życiem i byciem razem, bo w kupie raźniej i trzeba mieć wszystkiego markowe i z najwyższej półki i super zdrowego i sprowadzanego nie wiadomo skąd. Kit z tym, fajni jeste/ście (śmy), więc WYLUZUJCIE 🙂

Zapisz

Zapisz

Recommended Articles