Gdzie oglądać seriale i filmy online cz. 2

filmy online

Seriale i filmy online znajdziecie w kolejnej partii moich poszukiwań platform, serwisów streamingowych i vod. Wybierzcie swoje ulubione, albo zmieniajcie w zależności od nastroju. 

Amazon Prime Video – serwis VOD Amazona, w standardowej opcji czyli miesięczny abonament. Dla polskich użytkowników dostępne pozycje są dość skromne, ale od czasu do czasu można wykupić na miesiąc i wyoglądać wszystko.

Arte – serwis zasługujący na uwagę. Znajdziecie tu filmy dokumentalne o najróżniejszej tematyce, koncerty, opera, kultura, polityka, historia, biografie, podróże. Jak w króliczej norze, wchodzisz i nie wiesz jak wyjść. Ciężko się oderwać. 

Apple TV – jak nazwa wskazuje flagowy produkt firmy Apple. Ułatwione korzystanie mają posiadacze tychże produktów, ale można też oglądać na xboxie, playstation, samsung smart tv itd. Oferta na razie taka sobie, ale polecam Morning Show z Jennifer Aniston i ostatnio Ted Lasso. 

MOJEeKINO – tutaj znajdziecie smaczki, za którymi tęsknicie po zamknięciu kin studyjnych. Pokazy specjalne, spotkania z autorami, kino arthousowe, ale nie tylko, warsztaty, pokazy edukacyjne. Współpracują z: Aurora Films, Against Gravity, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Korzystając z tej platformy możecie wspierać swoje ulubione kina studyjne z całej Polski. Na stronie znajdziecie listę. 

Filmy online z wyższej półki

Nowe Horyzonty VOD – to hicior ostatnich tygodni, z którego bardzo się cieszę. Tu są same dobre filmy, esencja. Wiele z tych filmów nie obejrzycie w żadnym innym miejscu. Zorientujecie się już po wejściu, po wyświetlanych filmach. Tradycyjne wypożyczenie po rejestracji i wpłacie na 48h. 

Kino Świat VOD – bezpłatny serwis dystrybutora Kino Świat na youtubie. Jest kilka fajnych staroci jak na przykład moja ukochana Uczta Babette. Trzeba się przescrollować przez masę dziwnych tytułów, ale warto poszukać perełek. Jak będę miała trochę więcej czasu, to postaram się wrzucić jakąś listę na insta albo na facebook. 

MUBI – klasycznie abonament, ale szlagierów tu nie znajdziecie, raczej filmy nieoczywiste. Nie ma też bólu głowy od nadmiaru, ponieważ dostęp jest tylko do 30 tytułów, ale codziennie jeden z nich jest zastępowany nowym. Bardzo ciekawa koncepcja. Powiedziałabym “kino slow” czy inne zen.

Ninateka – mam nadzieję, że to tylko formalność i oczywiście, że znasz ten serwis. Ilość wartościowych materiałów, bezpłatnie jest ogromna. Polska klasyka dokumentu, koncerty, sztuki teatralne, bajki dla dzieci, audycje. Masa dobra. 

Japoński serwis ale po polsku.

Rakuten – to japoński serwis VOD (rakuten znaczy “optymizm”), klasycznie jak u wszystkich nowości i klasyka. Jest możliwość zakupu lub wypożyczenia. 

flixmojo – polecam szczególnie fanom kinowej klasyki. Rarytasy, nawet serialowe jak Arabela, czy Szpital na peryferiach, Siedemnaście mgnień wiosny. Na razie nie ma zbyt dużo, ale mam nadzieje, że to się zmieni, bo takiego miejsca mi właśnie brakuje. Tylko klasyka. 

Studio Filmowe TOR – youtubowy kanał studia z polską filmową klasyką po rekonstrukcji cyfrowej. Są całe filmy, najlepsze fragmenty, archiwa, filmy z planów. Bezpłatnie ofkors.

TVP VOD – nie mogło zabraknąć i tego serwisu. Wśród masy rzeczy nie nadających się do oglądania są stare klasyki, kabarety, dokumenty, teatr telewizji. Wszystko co stare śmiało można oglądać, resztę pominąć. 

VOD.pl – chyba nadal najlepiej zaopatrzyony serwis video on demand. Filmy można tylko wypożyczać, bez możliwości zakupu. 

I to na razie tyle wśród serwisów streamingowych i vod. Mam nadzieję, że trochę przetarłam ścieżki i wskazałam właściwe kierunki. Oglądaj i przeżywaj ekranowe przygody, dramaty i komedie, ale nie zapomnij czasem wyjść na spacer, popatrzeć w niebo i poczochrać psa. 

Część pierwsza TUTAJ.

Recommended Articles