Jak pancernik, superman i Mikołaj uratowali święta

Świąteczne odcinki - Przyjaciele

Jeśli przed świętami nudzicie się jak Ross i przeorganizowujecie lodówkę kolegi, albo bijecie rekord zjadając 15 oreo jak Joey, może lepiej odpalić świąteczne odcinki Przyjaciół. 

Święta, większość normalnych ludzi przyprawiają o apopleksję. Z jednej strony wrodzony zegar jasno i wyraźnie woła o pobudkę w marcu, z drugiej żądny krwi kapitalizm zmusza do obżarstwa i pogoni za środkami do tegoż. Oddajmy się więc w ręce świątecznych odcinków serialu Przyjaciele. A może się okazać, że wszystko co robimy, robimy tylko po to, żeby nas lubili..

Little Drops of Heaven

Nawet jeśli zrobicie miły gest dla sąsiadów i przygotujecie najlepsze cukierki na świecie jak Monika, możecie ściągnąć na siebie apokalipsę. Tłumy i gigantyczne kolejki pod drzwiami, pobudka w środku nocy. A ha, ale to nie oznacza, że ktokolwiek będzie znał wasze imię. A to nie Candy Lady? I tak będą mieli pretensje, że za mało i że jeszcze!

Daj kurze grzędę!

Skoro o grzędach. Gdyby przed świętami pojawiła się perspektywa awansu w hierarchii restauracyjnej, bądźcie przygotowani na najgorsze. Nowy szef z natury skazany jest na potępienie, a role Scrooge’a ma gratis. Dostaniesz swoją czapkę jak Monika, z napisem “won s**o”, zamkną cię w spiżarni, spalą fartuch i co najgorsze będą cię lekce sobie ważyć. Z pomocą może przyjść wierny druh. Dragon w obcisłych spodniach (Joey), który da się zwolnić tuż przed świętami, wg metody Orsona Wellesa. 

Na ratunek choinkom i harcerkom!

Ratować można też sprawy nieoczywiste. Żywe choinki przeżywają, a w sumie to jednak nie przeżywają, co roku horror. A dzięki plastikowi my powoli też… Może więc w tym roku zrobicie przyjemność Phoebe i zaprosicie do domu te wyliniałe i suche? Same plusy, tańsze i już się nie osypują, bo nie mają z czego. A w ostateczności będzie czym napalić w piecu. Tylko łańcuch zdejmijcie. To co? Noc żywych trupów choinek? Kto ze mną?

Kiedyś talerz brownies powiedział mi limeryk – Phoebe

Koszmary czasem wracają do nas po latach, jak to pachnące pudełko ciasteczek Miętowych Skarbów, obsesyjnie pożądane przez Monikę. Najgorzej, kiedy dilerem jest twój własny brat, Cookie Dude!, który znokautował na schodach małą harcerkę i przejął jej interesy. Zna twoje sekrety, wie jak cię podejść. Ba! wie jak podejść studentów na kampusie i wykorzystać nocny głód! Sprzedaż nie szła lepiej. A wybór jest duży, sami bohaterowie świąt: Mikołaj, Rudolf, dzieciątko Jezus i chanukowe świece. 

Gorzej, gdy to wy uznacie, żeby okolicznościową premie świąteczną zastąpić ciastkami. Nawet nie wyobrażacie sobie, co z nimi potrafi zrobić listonosz, albo gazeciarz. Nie chcecie tego oglądać. Ciekawym akcentem na wigilii, może też być czaszka z cukierkami, która będzie przypominać wam, jak mamie Phoebe, że ludzie cały czas umierają. Tak, Halloween to uniwersalne święto, można by rzec całoroczne i keine grencen. 

Także tak. Może i wasze święta, tropikalne lub nie, z rozgrzanym do czerwoności kaloryferem (pomarzyć), rozświetli w tym roku zasikany Mikołaj. Pamiętajcie, że zmiana pracy nie oznacza, że przestaniecie parzyć kawę…

Świąteczne odcinki seriali

Trzeba jednak przyznać obiektywnie, że najgorsze święta w serialu miała Monika, przy garach, gnębiona, uzależniona i głodna. Za to najlepsze Phoebe. Uratowała choinki, znalazła prawdziwego ojca, dostała swój pierwszy rower, została najpiękniejsza kobietą na świecie. Więc może ta naiwna wiara w Mikołaja, pancernika, supermana, dobro i niższą inflację ma sens.. ?

Ps. Aaaa prezenty są w skrzyni pod oknem! 

Ps2. nie sprawdzajcie czy dacie radę z tymi 15 oreo, dacie! 

Ps3. lista świątecznych odcinków lepszych i gorszych (mieszają się też z imprezą sylwestrową): s01e10, s02e09, s03e10, s04e10, s06e10, s07e9 i 10. Ze słabszych s05e10, s08e11, s09e10.  

Po więcej ciekawostek, smaczków i innych filmowo-kulinarnych delikatesów z kina, VOD, streamingów (Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, AppleTV), zapraszam do obserwowania bloga Kino i Kuchnia na facebooku albo na instagramie. A jeśli spodobał wam się wpis lub przepis na filmowe danie to dajcie lajka tu albo tu albo tu i tu.

Przyjaciele | Friends, serial świąteczne odcinki

Rekomendowane artykuły