Gofry w 9 filmowych odsłonach

Gofry w filmach

Gofry są popularnym daniem śniadaniowym w ostatnich latach, a ich popularność rozszerzyła się też na świat filmów i telewizji.

Od klasycznych komedii po współczesne dramaty, gofry zadomowiły się w wielu scenach, dodając odrobiny słodyczy i ciepła każdej scenie, w której zagrają.

Shrek i pułapka z gofra

Jedna z najbardziej kultowych scen z goframi pochodzi z filmu „Shrek”. Nie tylko osioł nabrałby się na taką pułapkę! Heloł! Świeże, cieplutkie gofry z masełkiem, polane syropem klonowym… w środku lasu! Deliciousness!

Parks and recreations

Leslie Knope jest niezaprzeczalną królową gofrów. Bije się o gofry, można ją przekupić goframi. Ba! nawet na jej ślubie były gofry. 

Simpsonowie

Homer Simpson ma niecodzienne pomysły, ale z goframi przeszedł sam siebie. Przepis na księżycowe gofry (Moon Waffles) to jest coś co musicie spróbować. 

Stranger Things

11 stka i jej miłośc do gofrów Eggo, również nie może zostać pominięta. W mrocznym świecie stają się chwilą wytchnienia. A nagrodą Triple-Decker Eggo Extravaganza!

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet

To jest naukowo udowodnione, że po gofrach lepiej się myśli, planuje i objawia wewnętrzny intelekt. 

Austin Powers: Goldmember

A wy co wybierzecie pankejki i papierosa, czy gofry i cygaro?

50 Pierwszych Randek

Wszyscy wiedzą, że z gofrów można budować domy mieszkalne. Hawaje ciepłe miejsce, więc i w gofrowej chacie można zamieszkać. Jednak zdobycie serca architektki od gofrów nie będzie łatwe.

Fargo

Są chaty z goframi, które nie będą się dobrze kojarzyć. A z jednej groźby rozpęta się masakra.

I na koniec pamiętajcie słowa Leslie Knope, praca zawsze na trzecim miejscu!

W wielu filmach i programach telewizyjnych, gofry zawsze wydają się przynosić komfort i ciepło każdej scenie, w której się pojawiają. Niezależnie od tego, czy są używane na specjalne okazje, czy po prostu dodają odrobinę słodyczy do scen śniadaniowych. Gofry to najlepsze śniadanie, które może sprawić, że nawet najbardziej stresujące chwile będą ociupinę przyjemniejsze.

Po więcej ciekawostek, smaczków i innych filmowo-kulinarnych delikatesów z kina, VOD, streamingów (Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, AppleTV), zapraszam do obserwowania bloga Kino i Kuchnia na facebooku albo na instagramie. A jeśli spodobał wam się wpis lub przepis na filmowe danie to dajcie lajka tu albo tu albo tu i tu.

Rekomendowane artykuły