Jedzenie w serialu The Bear 2

jedzenie w serialu The Bear 2

Jedzenie w serialu The Bear jest nośnikiem emocji i wspomnień, polem dla niekończącej się kreatywności.

Otwarcie nowej restauracji pomimo ujaranego pracownika, niedostatku widelców, eksplodującej toalety i zatrzaśnięte lodówki okazało się wielkim sukcesem. Poniżej znajdziecie menu z wielkiego otwarcia oraz wszystkie potrawy, które pojawiły się na ekranie w drugim sezonie serialu kulinarnego The Bear. 

Jedzenie w serialu The Bear

Chaos Menu

Foccacia

Piękna, okrągła focaccia z dodatkiem Parm’ Carm (od Chestera, która jest oczywiście prawie jak kuzyn), smalcem, oraz różnymi marynatami – radicchio, papryka itp.. 

Bulion z winogronami

Bulion, który Carmy kupował, kiedy spotkał Claire po latach, powitał przyjaciółkę w restauracji. Nie na tych kościach, bo na wędzonym szpiku wołowym, ale też bulion. Podawany w dzbanku jak herbata. Polewany na zamrożone winogrona Concord (specjalna odmiana do produkcji win stołowych). 

Bucatini Gricia

Makaron bucatini (taka grubsza długa rurka), z guanciale (peklowany policzek wieprzowy lub podgardle), pecorino, pieprz. 

Siedem ryb

Nawiązuje do świątecznej kolacji przygotowywanej przez Donne. W restauracji Carmy traci cierpliwość, podobnie jak matka, kiedy okazuje się że danie jest zimne. 

Stek T-bone

Wspaniale przygotowane przez Tinę danie, nie przeszło jednak surowego oka Sydney. A spięcie podgrzało już i tak duszna atmosferę i opóźniło wydawkę. 

Miodowe rollsy 

Perfekcyjnie przygotowane przez Marcusa po szkoleniach w Kopenhadze. Klasyka która łatwo budzi wspomnienia. 

jedzenie w serialu The Bear 2
jedzenie w serialu The Bear 2

Wytrawne cannoli “Michael”

Cannoli zawsze źle się kojarzyło Carmy’emu, bo przypominało mu o traumach rodzinnych. Szczególnie zostaje w pamięci scena, kiedy po rzucanych przez Michaela widelcach jeden ląduje centralnie wbity w stos ciastek. Carmy chce odczarować to wspomnienie. Marcus przygotował z tej okazji cannoli w rurce z parmezanu, z musem z mortadeli, posypką pistacjową i kawiorem z gorczycy, które reprezentuje każdego w restauracji. 

Kopenhaski deser

Popisowy deser Marcusa, do którego inspiracje znalazł podczas nauki u szefa kuchni Luca (Will Poulter), ćwicząc quenelle. Lody i oliwa. 

Paczek Sydney (po tym, jak Carm zniszczył go jak jak zły) nazwa do dopracowania

Wiśniowy paczek, który był efektem ogromnych wysiłków Marcusa, a który Carmy wywalił w furii na podłogę w pierwszym sezonie. 

Niespodzianka

Banan w czekoladzie dla wujka Jimmiego od Richiego, to efekt szkolenia w trzygwiazdkowej restauracji. Richie nauczył się dbać i troszczyć o innych, czytać w ich myślach i sprawiać im przez to przyjemność. Banan to wspomnienie wujka z dzieciństwa i tęsknota za ojcem, który mu je kupował. 

W menu wyszczególnione jeszcze były: tatar z tuńczyka (wykreślony)z białą fasolą, cavatelli (domowy makaron muszelki, wykreślony) z kiełbasą, fior di latte (mozzarella) z kawiorem, zeppole (paczki z ricotty) z wiśniowym zabaglione.

A w tak zwanym międzyczasie jedzenie w serialu miało też swoje przesłanie:

Omlet z chipsami

Najbardziej emocjonalna potrawa w serialu. Przygotowany przez Sydney dla Natalie omlet. Zrobiony z ogromną starannością omlet francuski z serkiem Boursin, szczypiorkiem i chipsami ziemniaczanymi. 

Sos boloński z makaronem

Przygotowany przez Carmy’ego dla Claire, ponieważ nikt jej jeszcze niczego nie ugotował. 

Dania na świątecznej kolacji: 

siedem ryb (homary, branzino (okoń morski)), pieczone papryki, ziemniaki, sos boloński z klopsikami, kulki mozzarelli z pomidorkami koktajlowymi, faszerowane karczochy, cannoli. Domowy sprite na nudności dla ciężarnej żony Richiego. Zapiekanka z tuńczyka przyniesiona przez Pete’a, która ląduje za drzwiami.

W Kopenhadze, a tak naprawdę w restauracji After w Chicago (szefowie Chris Duffy i Michael Muser): Shiso gelee – podawane z cienkim plasterkiem marcepanu i krakersami karmelowymi, miętowy snickers.

W trzygwiazdkowej restauracji:

Najlepsza na świecie fikcyjna restauracja opiera się na elementach z prawdziwej renomowanej restauracji z dwoma gwiazdkami Michelin Ever. Szefami kuchni są Chris Duffy i Michael Muser. Obsługa nosi te same uniformy, jest też autentyczne danie kawior Oscietra Grand Reserve z melonem spadziowym i daniem z orzechów laskowych. 

Słynna pizza z patelni

Obsługa podsłuchała, że jedna z klientek narzekała, że nie zje słynnej chicagowskiej pizzy. Richie (Ebon Moss-Bachrach) pędzi do Pequod pizza, a szef z restauracji robi z niej fine-dining, z sosem bazyliowym i mikro bazylią. 

Pequod pizza, z ciężkim, grubym ciastem, pieczona w żeliwnych patelniach, wygląda jakby była przypalona, ale to ich charakterystyczny sposób wypiekania pizzy, z “karmelizowanym ciastem”. Możecie sprawdzić TUTAJ.

Herbata hibiskusowa z bukietem dodatków i jako dopełnienie hibiskusowa chmurka, która po włożeniu do herbaty rozpuszcza się w mgnieniu oka. Magia.

Hamachi – zamrożone ciekłym azotem, podane na żelu bazyliowym

Poszukiwania smaków Sydney:

Syd jada w kilku prawdziwych chicagowskich restauracjach — mniej lub bardziej znanych, i w jednej fikcyjnej stworzonej na potrzeby serialu. Ta wycieczka po kuchniach Chicago miała oddać hołd miastu, które jest nieodłączną częścią The Bear. Sydney zagląda też do Public Quality Meats, gdzie spotyka się z rzeźnikiem i szefem kuchni Robem Levittem (we własnej osobie).

W filipińskiej piekarni i restauracji Kasama – zjada kanapkę śniadaniową z longanizą (hiszpańska kiełbasa podobna do chorizo) i hash browns (placki ziemniaczane), grzybowe adobo, tartaletka z mango, matcha latte. 

Kasama to pierwszy filipiński lokal, który zdobył gwiazdkę Michelin

Fikcyjna francuska Verdana to restauracja Giant. Jest jeszcze restauracja Avec z szefem kuchni we własnej osobie Donnie Madia oraz z żeberkami z hummusem. Szef udziela Sydney kilku rad: obsługa i gościnność na najwyższym poziomie, a także partner, któremu może zaufać. Lao Peng You z ręcznie formowanymi pierożkami podawanymi w bulionie, od braci Daniela i Erica Watów.

Gigantyczny deser lodowy ze słynnej cukierni Margie’s Candies i wspomnienia o mamie zmarłej, kiedy Syd miała cztery lata. 

Ravioli poddane eksperymentom

Wyobraźnia Sydney nie ma granic, a montaż zdjęć i potraw, które zbliżają ją do stworzenia idealnego dania, ułatwia nam przyjrzenie się procesowi tworzenia. Ręcznie robione, nadziewane ricottą tortellini, wrzucone do sosu z brązowego masła i podane z pesto. Te cuda dzieją się w wynajętej kuchni, która jest kuchnią w nagrodzonej jedną gwiazdką Michelin restauracji Elske. Na chwilę pojawia się nawet sam szef kuchni David Posey.

Marynowane radicchio, podpalany grapefruit i szczypta chili. 

72 godzinne ragu na maślanych bułeczkach, bo Syd nie wyszedł makaron (king’s hawain rolls). 

Różne pikle z fermentacji mlekowej Sydney, które są zbyt kwaśne. 

Tylko wspomniane, ale jakże wkurzające “dobre ciasto” ze słynnej Weber’s Bakery, od wujka Franka dla byłej żony Richiego z okazji awansu.

Po więcej ciekawostek, smaczków i innych filmowo-kulinarnych delikatesów z kina, VOD, streamingów (Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, AppleTV, SkyShowtime), zapraszam do zapisania się na mój NEWSLETTER (ekskluzywne treści), obserwowania bloga Kino i Kuchnia na facebooku albo na instagramie. A jeśli spodobał wam się wpis lub przepis na filmowe danie to dajcie lajka tu albo tu albo tu i tu.

Jedzenie w serialu The Bear sezon 2

Rekomendowane artykuły